امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78581
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم رونمایی از مجموعه ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم رونمایی از مجموعه پوسترهای ایران جوان با موضوع افزایش جمعیت در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس به تبیین شعار امسال که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام‌گذاری شده است،‌ پرداخت و  گفت: یکی از مهمترین مسائل این است که اگر ما می‌خواهیم در مسائل اقتصادی موفقیت‌هایی را داشته باشیم باید بدانیم که یکی از بهترین راه‌‌حل‌ها برای حل مسائل اقتصادی استفاده از نظام فرصت‌محور به مقوله هنر است.

وی ادامه داد: اگر از فرهنگ به معنای عام با تمام ظرفیت‌های فرهنگی استفاده شود خواهیم دید که فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در عرصه فرهنگ می‌تواند به حل بسیاری از مسائل اقتصادی کمک کند.

جلیلی با اشاره به نقش فرهنگ در اصلاح الگوی مصرف، تصریح کرد: اگر فرهنگ در کنار اقتصاد بیاید می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها بسترهایی را برای رشد و پیشرفت اقتصادی فراهم کند چرا که فرهنگ کشور ما فرهنگی متعالی با محتوای اندیشه‌ای دینی و گفتمان انقلاب اسلامی است. 

 وی ادامه داد: همانگونه که امام خمینی(ره) به هنر متعهد در فرامین خود اشاره کرده‌اند باید توجه کنیم که هنر متعهد می‌تواند به حل معضلات و مشکلات کشور کمک کند چرا که در این هنر اندیشه‌ای دینی و اندیشه انقلاب اسلامی به عنوان یک مفهوم بسیار بلند و متعالی را داراست که به هنری که در این جهت حرکت کند نیاز داریم تا بتواند از همه ظرفیت خود در بیان اندیشه انقلاب اسلامی استفاده کند.

جلیلی داد: این هنر باید به همان نسبت موانعی را که در مسیر تحقق آن با آن روبروییم بشناسد و در جهت حل برداشتن آن موانع کمک کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر تمهیدات مسئولین برای حمایت از هنرمندان و هنر خاطرنشان کرد: باید هنر را یک فرصت بدانیم، فرصتی که می‌تواند به دولت، نظام و پیشبرد بسیاری از آرمان‌ها کمک کند و ما را در رسیدن به اهداف خود موفق‌تر سازد.

جلیلی ادامه داد: اگر با این نگاه کارها انجام شود این هنرمند نیست که به دنبال برخی از دستگاه‌ها می‌رود و وقت خود را صرف به کرسی نشاندن نظرات خود می‌کند بلکه دستگاه‌ها و مجموعه‌های نظام هستند که از ظرفیت هنرمندان بیشترین استفاده را می‌کنند. بنابراین دستگاه‌ها باید در جهت حل معضلات کشور و پیشبرد اهداف نظام در این مسیر از هنر استفاده کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه چگونه می‌توان از زنان و بانوان حمایت بیشتری را به عمل آورد تأکید کرد: یکی از بحث‌های اساسی که در اینجا مطرح است آن است که اگر صحبت از هنر می‌کنیم، هر هنری مانند هنر خطاطی، نقاشی یا هنر شعر و فیلم توانایی خاص خود را دارند که این توانایی در آن عرصه می‌تواند با هنر دیگران متفاوت باشد.

وی ادامه داد: یکی از هنرهای مهمی که باید به آن با دقت توجه کنیم هنر انسان بودن است، هنر انسان بودن به معنای هنر کسانی است که زندگیشان مانند معصومین، اولیاء و شهدا یک نمونه است.

جلیلی به تشریح نگاهی که به مقوله زن در جامعه وجود دارد پرداخت و خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم این امر را بررسی کنیم باید نقش زن در جامعه و نگاه دینی که انقلاب اسلامی به زن دارد را دنبال کنیم که ایفای این نقش یکی از بزرگترین هنرها و هنرمندی‌هاست.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها