امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78585
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در دیدار وابستگان نظامی خارجی ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در دیدار وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران که به مناسبت 29 فروردین ماه برگزار شد، اظهار داشت: این دیدار در راستای اجرای سیاست‌ها و راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی مبنی بر لزوم ارتباط نیروهای مسلح با همتایان خود از سایر کشورهای دوست برگزار شده است.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش تلاش می‌کند تا روابط نظامی شایسته‌ای را با ارتش کشورهای دوست برقرار کند و سعی دارد تا با برگزاری نشست‌های دوستانه و همکاری نزدیک در مسیر ارتقای روابط فیمابین و توسعه صلح و امنیت در منطقه و جهان گام بردارد.

پوردستان ادامه داد: در سالی که گذشت جهان همچنان شاهد رویدادهای مهمی بود، برخی از این حوادث و رخدادها در جهت رشد علمی، افزایش دانش بشریت و توسعه تحقیقات و بهره‌گیری از نعمات الهی در جهت کاهش آلام بشریت بود، اما متاسفانه ما کماکان شاهد افزایش قابل ملاحظه تعداد انسان‌هایی هستیم که خانه، کاشانه و عزیزان خود را از دست داده و آواره شده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: متاسفانه مسلمانان از میانمار گرفته تا افغانستان و از عراق تا سوریه، لبنان، فلسطین اشغالی و افریقای مرکزی و تا شرق اروپا تحت ظلم و ستم هستند، ولی جامعه جهانی هیچگونه اقدامی در جهت رفع ظلم و ستمی که به آنان می‌شود، انجام نمی‌دهند.

وی خاطرنشان کرد:‌ آنچه که بیش از هر نکته دیگری در این عرصه برجسته و شاخص است، حضور ملت‌های آزاده جهان جهت تعیین سرنوشت خود و تأثیر آن بر معادلات منطقه‌ای و جهانی است. به نظر می‌رسد تلاش جهانیان برای دستیابی به هرآنچه که شایسته کرامات والای انسانی ادامه دارد و انسان‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که باید هر آنچه که مانع رشد و پویایی ارزش‌های والای انسانیت است را پشت سر بگذارند.

پوردستان گفت:‌ ما بر این باوریم که راهبردهای نادرست کنونی برخی کشورهای به ظاهر متمدن نه تنها کمکی به برقراری صلح و ثبات جهانی و منطقه‌ای نمی‌کند، بلکه هر روز شاهد شعله‌ور شدن آتشی جدید و یا گسترش روز افزون آن هستیم. مقامات ایران بارها اعلام کرده‌آند که با تمام مساعی و ظرفیت‌های خود حاضرند و همکاری سازنده و تعامل مبتنی بر احترام متقابل با سایر کشورها که قصد خیر داشته و مایل به حل ریشه‌ای مناقشات باشند، پرداخته و در مسیر تحکیم و تثبیت صلح و دوستی واقعی در منطقه و جهان تلاش کنند.

وی افزود: ملت ایران بارها با اتکا به باورهای دینی و اعتقادی نشأت گرفته از آموزه‌های دین، نجات‌بخش ایران و بر اساس فتوای مرجع عالیقدر و رهبر فرزانه ایران اسلامی اعلام کرده که با استفاده از سلاح‌های هسته‌ای و کشتار جمعی مخالف بوده و بکارگیری آنها را نه تنها برای ایران بلکه برای تمامی کشورهای جهان حرام و مغایر با اصول شرافت انسانی می‌داند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: قدرت ملی ایران علاوه بر اتکا به نیروهای مسلح به قدرت نرم یعنی فرهنگ کهن و غنی ایران اسلامی و تکیه بر دانش و فناوری‌ برگرفته از تلاش دانشمندان و نخبگان کشور استوار است و به هیچ‌وجه نیاز به سلاح‌های کشتار جمعی و هسته‌ای ندارد، زیرا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر این باورند که با سلاح‌های متعارف جدید و بومی خود قادر به دفع هرگونه تجاوز علیه کشور هستند.

پوردستان ادامه داد:‌ اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران که از دارو و مایحتاج عمومی گرفته تا قطعات و فناوری‌های نوین را شامل می‌شود، اقدامی ناجوانمردانه و بدور از اصول اسلامی و دموکراتیک است. استقبال جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات و توافق‌نامه‌های هسته‌ای از موضع قدرت، عزت و در زمانی صورت گرفت که ایران به چرخه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای دست یافته و صرفا جهت شفاف‌سازی و همکاری با جامعه اسلامی با کشورهای 1+5 وارد مذاکره شده است.

وی تاکید کرد:‌ پایبندی جمهوری اسلامی ایران به مفاد توافق‌نامه هسته‌ای ژنو اولا در راستای وفای به عهد به عنوان یک وظیفه دینی، ملی و انسانی و ثانیا در راستای اثبات پایمردی و باور خود به ایده جهان عاری از خشونت و سلاح هسته‌ای است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: بدیهی است پایبندی و توافق‌نامه ژنو یک امر دوسویه بوده و چنانچه طرف مقابل خلف وعده کند، جمهوری اسلامی ایران نیز ضرورتی بر ادامه همکاری‌ها احساس نخواهد کرد و در کوتاهترین زمان به ظرفیت‌های مناسب هسته‌ای دست خواهد یافت.

پوردستان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: همه ما می‌دانیم که دولت آمریکا تحت فشارهای لابی صهیونیستی و برخی از رژیم‌های غیر دموکراتیک اراده و اختیار کافی به منظور پیشرفت در روند مذاکرات هسته‌ای را نداشته و درصدد است تا با بهانه‌تراشی و زیاده‌‌طلبی روند مذاکرات را به مسیرهای بن‌بست هدایت کند.

وی ادامه داد: همچنین مخالفین منطقه‌ای روند مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 به این موضوع واقفند که با عادی شدن روابط بین ایران و غرب از نقش کاذب آنها در منطقه کاسته خواهد شد به همین جهت در راستای سنگ‌اندازی در مسیر پیشرفت مذاکرات هستیم، ‌برنامه‌ریزی کرده و گام برمی‌دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: قدرت‌های سلطه‌جو و اقمار آنها با صرف هزینه‌های گزاف، جریان‌های تروریستی، تکفیری، سلفی و وابسته به القاعده را در بین کشورهای اسلامی سازمان‌دهی و پشتیبانی می‌کنند تا از طریق گسترش خشونت، ترور، ناامنی و افراط‌گرایی دینی کشورها و ملت‌های مسلمان منطقه را دچار بحران‌های داخلی و درگیری‌های قومی و نژادی کرده و به ارائه چهره‌ای خشن و قرون وسطایی از اسلام در جهان مبادرت کنند.

پوردستان خاطرنشان کرد: امروزه هیچ دولت و ملتی به تنهایی قادر به تامین امنیت خود در جهانیان نیست و امنیت کشورها در پرتو همکاری‌های گروهی، منطقه‌ای و جهانی تامین می‌شود.

وی اظهار داشت:‌ نیروهای مسلح قدرتمند جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارند در راستای راهبردهای کلان نظام مقدس‌مان جهت گسترش امنیت، ثبات و کاهش آلام و مصائب ملت‌های جهان با نیروهای مسلح کشورهای دوست همکاری و مناسبات دو یا چند جانبه برقرار کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها