امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78622
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «عبیدالله عبید» وزیر آموزش عالی افغانستان که امروز (یکشنبه) به مجلس سنای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «عبیدالله عبید» وزیر آموزش عالی افغانستان که امروز (یکشنبه) به مجلس سنای افغانستان فراخوانده شد، گفت: با وجود افزایش ظرفیت، رقم داوطلبان کنکور از سال 1386 تاکنون افزایش یافته است.

وی افزود: در سال 1386 تعداد 71 هزار نفر داوطلب شرکت کرده بودند اما این رقم هم‎اکنون به 265 هزار نفر رسیده است.

به گفته وی، این یکی از دلائل محدود شدن پذیرش داوطلبان آزمون کنکور در دانشگاه‎ها و موسسات تحصیلات نیمه عالی است.

وزیر آموزش عالی افغانستان در ادامه تأکید کرد که این وزارت برای افزایش پذیرش داوطلبان در دانشگاه‎های دولتی این کشور تلاش زیادی کرده است.

بنابراین در سال 1392 توانست پس از 81 سال بیشترین دانشجو را در دانشگاه‎های دولتی و موسسات تحصیلات نیمه عالی جذب کند.

عبید در ادامه گفت: وزارت آموزش عالی افغانستان تلاش می‌کند تا دانشگاه‌های بیشتری بسازد و اساتید جدیدی جذب کند، تا رقم پذیرش داوطلبان ورود به دانشگاه را افزایش دهد.

به گفته وی، وزارت آموزش عالی افغانستان در این اواخر یک کمیته 300 نفری را برای پیشبرد کارهای این وزارتخانه و همچنین حل مشکلات دانشجویان ایجاد کرده است.

آزمون کنکور سال 1392 عالی بود

عبید در ادامه گفت: روند آزمون کنکور سال 1392 بدون مشکل و خوب برگزار شد همچنین تمام مسئولان وزارت آموزش عالی افغانستان از جمله وزیر و معاونانش نیز در جلسات امتحانی کنکور در اکثر مناطق این کشور شرکت کرده و نظارت می‎کردند.

وی در ادامه تأکید کرد: محل‎های اخذ آزمون کنکور مجهز به دوربین‎های مدار بسته بود که امکان تقلب در این روند را از سوی داوطلبان کنکور کاهش می‌داد.

وزیر آموزش عالی افغانستان در پایان اظهار داشت که یکی دیگر از علل بهتر برگزار شدن آزمون کنکور این کشور قرنطینه شدن اعضای شورای طرح پرسش‎های این آزمون در جریان برگزاری آزمون کنکور بود.

عبیدالله عبید در پایان از سوی اعضای مجلس سنای افغانستان به پاس خدمات شایسته‌اش تقدیر نامه‌ای دریافت کرد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها