امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78623
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مظفر الوندی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز زن با بیان این مطلب اظهار کرد: بنده ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مظفر الوندی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز زن با بیان این مطلب اظهار کرد: بنده عهده‌دار مسئولیت مرجع حقوق بشر وزارت دادگستری شدم و این دفتر طبق شرح وظایفی که در وزارت دادگستری آمده تدوین شده است.

وی افزود: ما به عنوان یک نهاد دولتی حقوق بشری، پیگیر ترویج حقوق بشر و شهروندی در تمامی نهادهای مرتبط در جامعه هستیم.

الوندی تصریح کرد: از طریق آموزش همگانی و رصد کردن موارد احتمالی نقض حقوق بشر و حضور در ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و نیز همکاری و ارتباط با سازمان‌های مردم‌نهاد حقوق بشری، برنامه‌های خود را در مرجع حقوق بشر وزارت دادگستری دنبال خواهیم کرد.

دبیر مرجع ملی حقوق کودک ادامه داد: از دیگر برنامه‌های ما این است که گزارشات حقوق بشری که در ایران منتشر می‌شود را بررسی کرده و درباره مواضع حقوق بشر در کشورهای مختلف اتخاذ تصمیم کنیم.

الوندی با بیان اینکه اداره کل دفتر حقوق بشر وزارت دادگستری 2 سالی است که در ساختار این وزارتخانه قرار دارد، ادامه داد: وزیر دادگستری اصرار داشتند تا این موارد را دنبال کنند و موضوع حقوق بشر در وزارت دادگستری فعال شود البته این دفتر رسما کار خود را آغاز نکرده است.

وی با بیان اینکه ما قصد داریم NGOهایی که در زمینه حقوق بشر هستند را شناسایی کرده و با آنها تعامل داشته باشیم، گفت: قصدمان این است تا همان اقداماتی را که در زمینه حقوق کودک در وزارت دادگستری دنبال کرده‌ایم انجام دهیم.

دبیر مرجع ملی حقوق کودک درباره فراکسیون حقوق کودک که از سوی یکی از نماینده‌های مجلس پیشنهاد شده بود نیز گفت: ‌در مورد این فراکسیون قبل از سال جدید جلساتی داشتیم و در شورای مرجع ملی قرار است که این کار انجام شود و فراکسیون پیشنهاد شده رسمی نیست و از سوی تعدادی از نماینده‌های مجلس ارائه شده است.

الوندی در پایان گفت: یکی از اولویت‌های ما در بحث کودک، مباحث مربوط به کار کودکان و مسائل بودجه و نیز کودکان خیابانی است و از ابتدای اردیبهشت اقدامات خود را در مرجع ملی حقوق کودک انجام خواهیم داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها