امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78626
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی بنیاد پژوهشی پارسه پاسارگاد، این نشست با حضور پژوهشگران، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی بنیاد پژوهشی پارسه پاسارگاد، این نشست با حضور پژوهشگران، اندیشمندان، کارشناسان و دانشجویان دوره دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه هنر تهران، دانشگاه هنر شیراز، دانشگاه حافظ و دیگر دانشگاه‌ها و کارشناسان بنیاد پژوهشی پارسه پاسارگاد در موزه جهانی تخت جمشید برگزار شد.

در ابتدای این نشست مسعود رضایی منفرد مدیر اجرایی تخت جمشید در مورد روند تکامل موزه تخت جمشید ار ابتدا (1310) تاکنون و طرح‌های اجرایی آینده مطالبی را عنوان کرد.

در ادامه این نشست عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در زمینه ساختار موزه و موزه‌داری در ایران مطالبی را بیان داشت.

دکتر کوروس سامانیان ابراز داشت: موزه‌داری در ایران پیش از این شی‌محوری بوده و اکنون باید به سمتی حرکت کنیم که موزه‌های ایران با محوریت بازدید کننده شکل گیرد.

وی همچنین از ترجمه کتاب مفاهیم کلیدی منشور اخلاق حرفه‌ای موزه که به فارسی ترجمه شده و هم‌اکنون بر روی سایت ایکوم قرار دارد خبر داد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه تهران از تشکیل انجمن علمی موزه و حفاظت آثار تاریخی ایران نیز خبر داد.

در ادامه پروفسور مارتین شارر رئیس کمیته اخلاق‌مداری در موزه وابسته به ایکوم در مورد وضع قوانین موزه‌داری و تعامل کشورها با یکدیگر سخنانی را ایراد کرد در پایان جلسه به سئوالات حاضران پاسخ داده شد.

شرکت‌کنندگان در این نشست در پایان از موزه و مجموعه جهانی تخت جمشید و برنامه نور و صدا بازدید کردند.
انتهای پیام/2448/ش
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها