امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78646
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، حامد میر کارشناس و روزنامه نگار معروف پاکستانی که اجرای برنامه «گفت‌وگو در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، حامد میر کارشناس و روزنامه نگار معروف پاکستانی که اجرای برنامه «گفت‌وگو در پایتخت» شبکه «جیو» پاکستان را به عهده داشت در حمله غافلگیرانه افراد مسلح در کراچی زخمی شد.

این در حالی است که «عامر میر» برادر وی و همچنین شبکه خبری «جیو»، سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آی.اس.آی) را به دست داشتن در این حمله تروریستی متهم کردند.

وی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت که برادرش بیشتر از سوی سازمان آ. اس.آی در خطر است تا شبه‌نظامیان، به همین دلیل تلاش می‌کند تا با تشکیل پرونده علیه «ظهیر الاسلام» رئیس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان برادرش را نجات دهد.

عامر میر افزود: حامد میر به علت مخالفت با مشرف و تلاش برای محکومیت وی نیز مورد خشم نظامیان قرار گرفته به همین سبب در آخرین مصاحبه خود بیان کرد که اگر اتفاقی برای او بیفتد ارتش مقصر است.

این در حالی است که «عاصم باجوه» سخنگوی ارتش پاکستان با رد اتهامات علیه ارتش و ابراز تأسف از حادثه پیش آمده، خواستار تحقیقات جامعی در مورد حمله تروریستی علیه حامد میر شد.

«سید قائم علی‌شاه» سر وزیر ایالت «سند» دستور داده است تا پلیس تحقیق در مورد حمله تروریستی به حامد میر را با جدیت پیگیری کند.

وی افزود: پلیس بی‌طرفانه در این زمینه تحقیق می‌کند و تحت فشار ارتش نخواهد بود.

سخنگوی طالبان «پنجاب» نیز با انتشار بیانیه‌ای در توییتر ضمن پذیرفتن اقدام علیه حامد میر گفت که وی به علت گسترش سکولاریسم در پاکستان و تحریک مردم علیه طالبان همچنین حمایت از «ملاله یوسف زی» که پیش از این هدف حمله شبه‌نظامیان قرار گرفته بود، مورد حمله قرار گرفته است.

سخنگوی طالبان پنجاب خاطر نشان کرده که لشکر «جهنگوی» شاخه «کراچی» انجام عملیات علیه حامد میر را به عهده گرفته و طالبان نیز از آن پشتیبانی کرده است.

تحقیقات اولیه پلیس نشان می‌دهد که عاملان جنایت علیه حامد میر به طور دقیق از حضور در کراچی و مسیر عبور خودروی وی اطلاع داشتند بنابراین بعید نیست که سازمان اطلاعات با آن‌ها همکاری کرده باشد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها