امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7865
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، یک نماینده پارلمان قرقیزستان خواستار تعطیلی فعالیت گروه‌های موسوم به "پیام‌آوران صلح" سازمان امنیت و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، یک نماینده پارلمان قرقیزستان خواستار تعطیلی فعالیت گروه‌های موسوم به "پیام‌آوران صلح" سازمان امنیت و همکاری اروپا این کشور شد.

«اسماعیل اسحاق‌اف» روز دوشنبه ضمن سخنانی در جلسه کمیته دفاع و امنیت پارلمان قرقیزستان تداوم حضور "پیام‌آوران صلح" در مناطق جنوبی این کشور را بدون توجیه دانست.

این نماینده پارلمان و وزیر سابق دفاع قرقیزستان گفت: ضرورتی برای حضور ‌این گروه‌ها به‌نظر نمی‌رسد زیرا در جنوبی قرقیزستان هیچ گونه درگیری وجود ندارد. اما اگر به‌ سازمان امنیت و همکاری اروپا فرصت جلب پیام‌آوران داده شود، به‌ تناست آن حوادث نیز اتفاق خواهد افتاد.

این در حالی است که نمایندگان سازمان امنیت و همکاری اروپا در قرقیزستان مدعی هستند که هدف از تشکیل گروه‌های "پیام‌آوران صلح" کمک به ‌هم‌زیستی مسالمت‌آمیز اقوام مقیم مناطق جنوبی این کشور می‌باشد.

گفته می‌شود که اعضای این گروه‌ها اتباع قرقیزی بوده و فعالیت آن‌ها به‌صورت شفاف صورت می‌گیرد.

"پیام‌آوران صلح" با حمایت سازمان امنیت و همکاری اروپا در پی درگیری‌های قورمی سال 2010 مناطق جنوبی قرقیزستان ایجاد شده و کمک به‌تثبیت اوضاع را از اهداف اصلی خود عنوان کرده است.

اما تعدادی از سیاست‌مداران و کارشناسان قرقیزی از آنکه تعداد این گروه‌های به‌صدها رسیده است، ابراز نگرانی کرده و این اقدام را در راستای اهداف خاص این سازمان و حامیان غربی آن و به‌خصوص آمریکا در وادی حساس "فرغانه" می‌دانند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها