امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78650
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ویچسلاو پونوماریف" شهردار مردمی و رئیس نیروهای شبه نظامی شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ویچسلاو پونوماریف" شهردار مردمی و رئیس نیروهای شبه نظامی شهر اسلاویانسک در ناحیه دونتسک اوکراین از رهبران روسیه درخواست کرده است تا برای دفاع از مردم شهر در برابر حملات گارد ملی اوکراین و نیروهای نظامی «بخش راستگرا»، نیروهای حافظ صلح به منطقه اعزام کنند. 

طبق گفته‌های این مقام محلی، در حال حاضر شهر اسلاویانسک در محاصره نیروهای «بخش راستگرا» قرار داشته و این تنها نیروهای نظامی روسیه هستند که قادرند در مقابل آنها از این شهر دفاع کنند و به همین وی از  "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه می‌خواهد تا به درخواست مردم این شهر، نیروهای حافظ صلح روسی را به این منطقه اعزام کند.

شب گذشته افراد ناشناس به یک پست نگهبانی در ورودی شهر اسلاویانسک حمله کردند که در نتیجه تیراندازی بین دو طرف، 3 نفر از نیروهای شبه نظامی و مردم غیرنظامی شهر کشته و 2 نفر نیز زخمی شدند. افراد مسلح مهاجم نیز تلفاتی داشتند.

ضمن اینکه وزارت کشور اوکراین نیز تایید کرده است که شب گذشته در یک پست نگهبانی مردمی در شهر اسلاویانسک تیراندازی بین نیروهای نظامی و شبه نظامیان محلی صورت گرفته است.

لازم به یادآوری است که شورای فدراسیون (سنای) روسیه پیش از این به  رئیس‌جمهوری روسیه حق استفاده از نیروهای مسلح این کشور در خاک اوکراین به منظور عادی سازی اوضاع در این کشور را داده است. ولادیمیر پوتین روز پنج شنبه در جریان برنامه «خط مستقیم با مردم» ابراز امیدواری نمود که وضعیتی پیش نیاید که لازم باشد از این حق خویش استفاده کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها