امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78651
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رابرت سری» هماهنگ‌کننده امور صلح خاورمیانه سازمان ملل روز شنبه از ممانعت نیروهای امنیتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رابرت سری» هماهنگ‌کننده امور صلح خاورمیانه سازمان ملل روز شنبه از ممانعت نیروهای امنیتی رژیم‌صهیونیستی از ورود فلسطینیان مسیحی به بیت‌المقدس انتقاد کرد.

آقای سری مهمان اصلی برنامه‌ای بوده که فلسطینی‌ها به مناسب عید پاک مسیحیان در بیت‌المقدس برگزار می‌کردند. با این حال، نیروهای امنیتی اسرائیل از ورود وی و گروه دیگری از دیپلمات‌های اروپایی ممانعت کرده‌اند.

سری در بیانیه‌ای که در واکنش به این موضوع منتشر کرده، رفتار اسرائیلی‌ها را «مخاطره‌آمیز و حقارت‌بار» توصیف کرده و از همه طرف‌ها خواسته به آزادی ادیان «دستکم در روزهای مقدس» احترام بگذارند.

با این حال رژیم‌صهیونیستی اظهارات آقای سری را رد کرده و جلوگیری از ورود وی را «مسئله‌ای کوچک» خوانده است. «دنی دانون» معاون وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی همچنین نماینده سازمان ملل را به «قضاوت نادرست» متهم کرده است.

نیروهای امنیتی رژیم‌صهیونیستی دیروز و امروز با ایجاد مانع در مسیر فلسطینی‌هایی که عازم بیت‌المقدس بودند، ده‌ها نفر را بازداشت کردند. اسرائیل همچنین از ورود ده‌ها نفر از فلسطینی‌های مسیحی که به مناسب عید پاک عازم اماکن مقدس خود بودند، ممانعت به عمل آوردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها