امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78661
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نوری المالکی در گفت‌وگو با شبکه خبری المنار لبنان، شایعات تعویق انتخابات هفته بعد پارلمانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نوری المالکی در گفت‌وگو با شبکه خبری المنار لبنان، شایعات تعویق انتخابات هفته بعد پارلمانی این کشور را رد و تاکید کرد که این انتخابات هرگز به تعویق نمی‌افتد.
نوری مالکی این موضوع را در گفت‌وگویی که صبح امروز یکشنبه با شبکه المنار انجام داد، بیان کرد و در این خصوص گفت: من بر سر عراق با هیچ کس تعارف ندارم و با احترامی که برای همه قائلم، باید بگویم که من عراقی هستم. و دعوت می‌کنم که هر کس می‌تواند یک مورد از رفتار مخالف قانون اساسی ما را به ما بگوید حتی اگر شده یک مورد را، در حالی که بنده می‌توانم ده‌ها مورد آنان [مخالفان] را ذکر کنم.
مالکی در خصوص تعویق انتخابات و شایعات پیرامون آن نیز گفت: گفته‌ام و باز هم تأکید می‌کنم که انتخابات حتی یک ساعت هم به تعویق نمی‌افتاد. خیلی با من بر سر آن چانه‌زده‌اند و پاسخ من نیز این بوده که حتی یک ساعت هم به تعویق نخواهد افتاد.
نخست‌وزیر عراق افزود: می‌خواهیم [وضع موجود را] تغییر دهیم تا بتوانیم کار کنیم و با هر کس که خواستار سازندگی عراق و تشکیل دولتی قوی و یکپارچه است و [البته دولتی] بی‌اراده نیست، ائتلاف کنیم.
در بخشی دیگر، نوری المالکی در پاسخ به سوالی درباره تهدیدهای مکرر کردستان درباره جدایی، تصریح کرد: هیچ کسی در منطقه کردستان یا جایی دیگر، حق ندارد خلاف قانون اساسی رفتار کند. اما در خصوص حق تعیین سرنوشت،‌ کرد‌ها سرنوشت خود را زمانی تعیین کردند که به این قانون اساسی رأی دادند؛ قانونی که تصریح می‌کند عراق کشوری مستقل است و قانون اساسی ضامن وحدت عراق.
نخست وزیر عراق در خصوص موضع عشایر استان «الانبار» در خصوص تروریسم، نیز گفت: اگر عشایر در کنار ما نمی‌ایستادند، نمی‌توانستیم مقابل موج تروریسم بایستیم.
هنوز مشروح این گفت‌وگو منتشر نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها