امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78666
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار خبرگزارش فارس در کابل، دفترمطبوعاتی والی ولایت «قندهار» در جنوب افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان یک ...

به گزارش خبرنگار خبرگزارش فارس در کابل، دفترمطبوعاتی والی ولایت «قندهار» در جنوب افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان یک فرمانده ‎شبه‎نظامیان طالبان به نام «دکتر واسع» را همرا با 3 نفر دیگر در محله «دشت تیمور» منطقه «ارغستان» و «میوند» این ولایت کشتند.

براساس این اطلاعیه، این افراد در فعالیت‎های غیراسلامی و تروریستی در این ولایت دست داشتند.

والی ولایت قندهار با انتشار اطلاعیه دیگری از کشف و ضبط  82 حلقه مین  و تعدادی جنگ افزار از منطقه «پنجوایی» این ولایت خبر داده است.

ترور زن جوان در شمال افغانستان

«خدیجه یقین»، رئیس امور زنان ولایت «بغلان» در شمال افغانستان در گفت‏‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که افراد مسلح ناشناس یک زن جوان را به نام «آمنه» در منطقه «تاله» و «برفک» این ولایت کشتند.

به گفته خانم یقین، این زن جوان بدلیل ناراضی بودن از شوهرش به ریاست امور زنان مراجعه کرده بود که در مسیر برگشت به منزلش توسط افراد ناشناس به قتل رسیده است.

از سوی دیگر مقام‎های امنیتی ولایت «بادغیس» از کشته شدن یک پلیس و زخمی شدن پنج نفر دیگر بر اثر انفجار مین کنار جاده‎ای در منطقه «قادس» این ولایت خبر دادند.

کشته شدن 15 شبه‎نظامی طالبان در نقاط مختلف افغانستان

دفترمطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای  امنیتی افغان در ولایت‎های «قندوز»، «فاریاب»، «پروان»، «بلخ»، «قندهار»، «زابل»، «لوگر»، «فراه» و «هلمند» در 24 ساعت گذشته 15 شبه‎نظامی طالبان کشته، یک نفر زخمی و 10  نفر دیگر دستگیر شدند.

براساس این اطلاعیه، 9 حلقه مین  تعدادی جنگ افزار سبک و سنگین از منطقه «نهرسراج»  ولایت  هلمند نیز به دست نیروهای  امنیتی افغان افتاده است.

بازسازی بیش از 30هزار کیلومتر در سراسر افغانستان

«نجیب الله اوژن»، وزیر «فواید عامه» افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که این وزارتخانه در نظر دارد تا در سال جاری با همکاری  برخی سازمان‎های کمک کننده، 66 پروژ توسعه‎‌ای و کار بازسازی 30 هزار و 300 کیلومتر جاده را در سراسر این کشور عملی کند.

به گفته اوژن، در 11 سال گذشته به کمک کشور‎های کمک کننده بیش از 7 هزار کیلومتر جاده بازسازی شده و بیش از 20 هزار کیلومتر جاده‎ی خاکی ایجاد شده است.

وی تصریح کرد، که بانک توسعه آسیای میانه و بانک جهانی از نهادهایی هستند که در سال‎های گذشته کمک‌هایی انجام داده‌اند و قرار است که کار بازسازی جاده کمربندی افغانستان نیز با همکاری کشور ایتالیا آغاز شود.

این در حالی است که بانک توسعه آسیایی در نظر دارد که در سال 2014 میلادی 400 میلیون دلار را برای  توسعه  ساخت راه‎آهن، جاده کمربندی و انرژی برق به افغانستان کمک کند.

گشایش انستیتو ملی افغانستان برای معلولین در کابل

«آمنه افضلی»، وزیر کار و امور اجتماعی در کابل به خبرنگاران گفت این انستیتو با هزینه 61 میلیون افغانی از بودجه این وزارتخانه برای ارتقأ سطح تخصص و زمینه سازی برای آموزش معلولین ساخته شده است.

کشته شدن 3 سارق در شمال غرب افغانستان

«تحصیل حیدری»، سخنگوی پلیس ولایت «بادغیس» در شمال غرب افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت که نیروهای امنیتی افغان 3 سارق را در منطقه «آبکمری» این ولایت کشته و یک نفر دیگر را دستگیر کردند.

به گفته حیدری، این افراد در دزدی اموال مردم شهر «قلعه نو» و منطقه آبکمری و ترور ساکنان این ولایت دست داشتند و در بسیار از موارد با شبه‎نظامیان طالبان همکاری می‌کردند.

خشونت علیه زنان معضل دائمی در افغانستان

«نورالحق نسیمی»، رئیس موئسسه افغانستان و آسیای میانه در نشست خبری امروز در کابل گفت که خشونت علیه زنان در این کشور به معضل دائمی تبدیل شده و در عین حال نهادهای حقوقی و حقوق بشری نیز در این زمینه توجه جدی نکرده‌اند.

به گفته نسیمی، در ادامه با انتقاد از عملکرد جامعه جهانی و حضور 13 ساله آن‌ها گفت که با حضور جامعه جهانی  هنوز هم زنان در این کشور محاکمه صحرایی می‌شوند.

کشته شدن 13 شبه‎نظامی طالبان در شمال افغانستان

«عبدالجمیل صدیقی» فرماندار منطقه «قیصار» ولایت «فاریاب» در شمال افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت: در درگیری نیروهای امنیتی افغان با طالبان در این منطقه  13 شبه‎نظامی این گروه کشته شدند.

به گفته صدیقی، این درگیری به این جهت رخ داد که چند محله مربوط به منطقه قیصار که 2 هفته پیش به تصرف طالبان درآمده بود اما  نیروهای امنیتی بر اثر یک حمله این محله‎ها را بازپس گرفتند.

وی افزود، این حمله با حمایت نیروهای هوایی در این منطقه صورت گرفت و 13 شبه‎نظامی طالبان کشته شدند.

در این عملیات 2 پلیس ملی و 9 غیرنظامی افغان نیز زخمی شده‌ است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها