امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78667
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پیشروی ارتش سوریه در نبرد استراتژیک ملیحه با هدف به دست گرفتن کنترل کامل ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پیشروی ارتش سوریه در نبرد استراتژیک ملیحه با هدف به دست گرفتن کنترل کامل منطقه غوطه شرقی دمشق همچنان ادامه دارد.

عملیات آزاد سازی ملیحه از این جهت از اهمیت استراتژیک به شمار می‌آید که آزاد سازی آن دروازه تسلط کامل بر منطقه غوطه شرقی دمشق است که به معنای تامین امنیت بیش از پیش پایتخت سوریه و در امان ماندن مناطق مسکونی پایتخت و اطراف آن از حملات خمپاره‌ای گروه‌های مسلح است.

منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که ارتش در آستانه تسلط بر مانع نظامی «تامیکو» است که تنها 200 متر با بزرگ‌ترین کارخانه داروسازی سوریه در ورودی «جرمانا» قرار دارد.

همچنین نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، بر مساحت‌های جدیدی از شهرک ملیحه تسلط پیدا کردند، اما همچنان پیشروی ارتش سوریه در ملیحه به آرامی و به کندی صورت می‌گیرد که مهمترین دلیل آن بمبگذاری تمام ساختمان‌ها و بناهای منطقه و کاشت صدها مین در مسیرها  و برسر راه‌ها و استقرار گسترده تک تیراندازان گروه‌های مسلح و وجود شبکه گسترده‌ای از تونل‌ها در منطقه است که بالطبع پیشروی ارتش را کند کرده و از آن می‌کاهد.

یک منبع نظامی سوری در این خصوص تاکید می‌کند که آزاد سازی شهرک ملیحه همانند آزاد سازی شهرک یبرود دارای آثار دراماتیک گسترده بر گروه‌های مسلح تروریستی در غوطه شرقی دمشق است و سقوط آن برای گروه‌های مسلح به معنای سقوط اغلب شهرک‌هایی است که هم اکنون در تصرف گروه‌های مسلح در غوطه شرقی قرار دارد.

اما در خصوص شمار کشته‌های گروه‌های تروریستی این منبع آگاه میدانی سوری اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات آزاد سازی شهرک ملیحه تاکنون بیش از یک هزار تروریست کشته و صدها نفر زخمی شدند و ارتش سوریه همچنان به عملیات خود برای آزاد سازی این منطقه ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها