امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78669
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «رحم الدین حاجی آغا»، رئیس هیأت مشورتی سرمایه‌گذاران افغانستان امروز (یکشنبه) ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «رحم الدین حاجی آغا»، رئیس هیأت مشورتی سرمایه‌گذاران افغانستان امروز (یکشنبه) در یک نشست خبری اظهار داشت که عدم تسهیلات تجارتی سبب کاهش سرمایه‎گذاری در این کشور شده است.

به گفته حاجی آغا با اعلام این که کاهش سرمایه‎گذاری سبب افزایش بیکاری در افغانستان شده است از رئیس جمهوری آینده این کشور خواست با حفظ تعهد به وحدت ملی، تسهیلات لازم را برای سرمایه‎گذاری در این کشور فراهم کند.

وی افزود، عمده‌ترین چالشی که فراروی سرمایه گذاران در افغانستان، عدم امنیت و بالابودن قیمت مواد خام است که باعث کاهش رشد سرمایه‎گذاری در این کشور شده است.

رئیس بورد مشورتی سرمایه گذاران افغانستان تصریح کرد، بسیاری از تاجران داخلی و خارجی  منتظر پایان انتخابات در این کشور هستند که تا در بخش‌های مختلف اقتصادی افغانستان بتوانند سرمایه‎گذاری کنند.

حاجی آغا، خاطرنشان کرد که افغانستان از کشور‎هایی است که کشاورزی در آن اهمیت دارد و بایستی در این راستا تلاش زیادی انجام شود تا میزان سرمایه‎گذاری در این کشور در بخش‌های مختلف افزایش یابد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها