امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78670
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «فاروق وردک» وزیر آموزش و پرورش افغانستان که امروز (یکشنبه) در مجلس سنای این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «فاروق وردک» وزیر آموزش و پرورش افغانستان که امروز (یکشنبه) در مجلس سنای این کشور برای پاسخگویی فراخوانده شده بود، اظهار داشت که کیفیت آموزشی از چند سال به اینسو در افغانستان رشد زیادی کرده است و در سال جاری بیش از 11.5 میلیون نفر به مدرسه می‌روند.

سال تحصیلی در افغانستان از ماه فروردین آغاز می‌شود.

وردک افزود: سازمان‎های آموزشی بین‌المللی پیش‎بینی کرده بودند که افغانستان در سال 1393، هشت میلیون دانش‎آموز خواهد داشت، اما این کشور اکنون 11.5 میلیون دانش‎آموز دارد.

به گفته وی، 42 درصد این دانش آموزان را دختران تشکیل می‎دهند که در سراسر این کشور در حال فراگیری علم و دانش هستند.

وزیر آموزش و پرورش افغانستان تأکید کرد که این وزارتخانه از سال 1386 تاکنون توانسته است تا در مناطق ناامن نیز مدارس دولتی را فعال نگهدارد.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال 1386 بیش از یکهزار باب مدرسه در این کشور مسدود بود، اما این رقم اکنون به 300 مدرسه کاهش یافته است.

وردک همچنین در مورد چاپ کتب درسی برای دانش‎آموزان این کشور، گفت که در سال 1386 این وزارت 12 درصد کتب چاپ شده داشت، اما اکنون این رقم به یکصد درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت که وزارت آموزش و پرورش افغانستان توانسته بودجه توسعه‎ای 10 ساله خود را از سوی حمایت کنندگان بین‌المللی به دست آورد.

وزیر آموزش و پرورش افغانستان در پایان خواستار افزایش بودجه عادی این وزارتخانه از سوی مجلس سنای این کشور شد و گفت با افزایش بودجه این وزارتخانه پیشرفت زیادی خواهد کرد.

مجلس سنای افغانستان همچنین از کارکردهای فاروق وردک استقبال کرد و به پاس خدمت‎اش تقدیر نامه‎ای اعطا کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار