امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78673
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پانوراما، 7 نامزد تصدی منصب نخست وزیری در لیبی امروز یک‌شنبه برنامه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پانوراما، 7 نامزد تصدی منصب نخست وزیری در لیبی امروز یک‌شنبه برنامه‌های خود را به کنگره ملی (پارلمان) این کشور جهت انتخاب جانشینی برای «عبد الله الثنی»، نخست وزیر مستعفی ارائه دادند.

براساس جدول اعمال پارلمان لیبی، نمایندگان این کشور به برنامه‌های نامزدهای هفتگانه گوش و سپس به هریک از آنها رای خواهند داد، در میان نامزدی که بتواند از 200 نماینده پارلمان بر رای مثبت 120 نماینده را به دست آورد، به این سمت منصوب خواهد شد.

کارشناسان براین باورند، «عمر الحاسی» از بنغازی در شرق لیبی، «احمد معیتیق»، بازرگان لیبیایی و «محمد بوکیر»، رئیس سابق بخش اداره مدنی از شانس بیشتری برای تصدی این پست برخوردارند.

اگرچه برخی از کارشناسان نیز تاکید کردند، با توجه به اختلافات عمیق حاکم بر پارلمان لیبی امکان توافق برسر یک گزینه اندک است.

«عبد الله الثنی» که در 8 آوریل از سوی پارلمان لیبی برای تصدی این پست انتخاب شد، اما 5 روز بعد از آن یعنی در 13 آوریل از سمت خود استعفا داد و دلیل استعفای خود را مورد تعدی قرار گرفتن بیان کرد. 

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار