امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78684
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پارانوما، «عبدالطیف الزیانی»، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ضمن انتقاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پارانوما، «عبدالطیف الزیانی»، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ضمن انتقاد از اظهارات اخیر نوری المالکی، نخست وزیر عراق درباره عربستان سعودی، این سخنان را اتهاماتی غیر مسئولانه توصیف کرد که با عرف‌های سیاسی و دیپلماتیک در تعارض است.

مالکی چند روز پیش در مصاحبه‌ای تلویزیونی در سخنان شدید اللحنی علیه عربستان، ریاض را حامی تروریسم در منطقه و جهان دانست.

الزیانی تصریح کرد: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اظهارات نخست وزیر عراق و اتهامات وارده به کشورهای شورای همکاری را رد می‌کند.

وی گفت: این اظهارات مالکی سرپوش گذاری بر ناکامی وی در تعامل با قضایای عراق و نیروهای سیاسی آن است، در حالی‌که آنچه برای کشورهای عضو شورای همکاری اهمیت دارد، بازگشت امنیت و ثبات به عراق و تحکیم وحدت ملی آن از طریق روند سیاسی است که در آن همه طرف‌ها و نیروهای سیاسی مشارکت داشته باشند، بدون اینکه گروهی یا طیفی به حاشیه رانده شوند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ابراز امیدواری کرد که نخست وزیر عراق سیاست‌هایی را در پیش گیرد که در ثبات و استقرار و تحکیم پایه‌های ملی و تحقق خواسته‌های مردم عراق که با منافع عالی عربی همسو و منسجم است، سهیم باشد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها