امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78691
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، گروه‌های تروریستی مسلح شرکت کننده در نبردهای ریف شمالی لاذقیه موسوم به نبرد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، گروه‌های تروریستی مسلح شرکت کننده در نبردهای ریف شمالی لاذقیه موسوم به نبرد «انفال» که اغلب آنها را تروریست‌های چچنی تشکیل می‌دهند، به شکست در این نبرد اذعان و تاکید کردند که از وضعیت هجومی به وضعیت دفاعی منتقل شده‌اند.

این گروه‌ها در این خصوص توضیح دادند که ارتش سوریه هم اکنون حملات گسترده‌ای را علیه آنها ترتیب می‌دهد و همین موجب شده تا آنها از گروه‌های مسلح مناطق دیگر سوریه درخواست کنند.

گروه‌های مذکور حضور نیروهای دفاع ملی در کنار ارتش سوریه و مشارکت همه اهالی در حمایت مستقیم و غیر مستقیم از ارتش سوریه را از جمله موانع موفقیت گروه‌های مسلح در اجرای عملیات‌هایشان مبنی بر تصرف مناطق ریف شمالی لاذقیه بیان شده است.

گروه‌های مسلح تروریستی که اغلب آنها را تروریست‌های چچنی و مغربی تحت عنوان «انصار الشام» و «شام الاسلام» تشکیل می‌دهند، روز اولین فروردین ماه سال جاری برابر با 21 مارس حمله گسترده‌ای را از نقطه مرزی «کسب» در نزدیکی خاک ترکیه و از طریق این کشور و حمایت آشکار آنکارا انجام دادند و بر آن نام عملیات «انفال» را گذاشتند، اما با وجود گذشت یک ماه از این آغاز این عملیات آنها موفق نشدند، حتی یکی از اهداف مورد نظر خود را در این منطقه محقق کنند.

جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از منطقه ریف شمالی لاذقیه، از پیشروی ارتش سوریه در محورهای مختلف درگیری در این منطقه خبر می‌دهد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها