امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78693
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فیلمبرداری این فیلم به مدیریت پویا آقابابایی پس از یک ماه در شهر هیدج استان زنجان به پایان رسید و تدوین آن نیز توسط ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فیلمبرداری این فیلم به مدیریت پویا آقابابایی پس از یک ماه در شهر هیدج استان زنجان به پایان رسید و تدوین آن نیز توسط خود آقابابایی در حال انجام است. این فیلم که تهیه کنندگی آن را عباس خالقی برعهده دارد و به زندگی حکیم محمد هیدجی یکی از شعرا و فلاسفه مطرح مشروطه خواه می پردازد و تلاش می‌کند تا در حد امکان شخصیت برجسته و اندیشه‌های تاثیرگذار و قابل تامل حکیم هیدجی را به مخاطبان معرفی کند.

در فیلم سینمایی «به وقت رهایی» بازیگرانی چون علیرضا جلالی تبار، میرطاهر مظلومی، کیهان ملکی، اسماعیل خلج، زهر اسعیدی، محمدعلی ساربان، کامیار شکیبایی، غلامرضا اصانلو، سعید نورالهی و پروین ملکی نقش آفرینی می‌کنند.    

محمد هیدجی در سال 1270 هجری قمری در روستایی به نام هیدج بله استان زنجان به ‌دنیا آمد و با  تحصیل در فقه و اصول و فلسفه از بزرگان زمان خود شد. ایشان در نهضت تنباکو، چند بار در مدرسه، مسجد و بازار به در حمایت از حکم آیت الله میرزای شیرازی و تقبیح شاه و دربار در خصوص اعطای امتیاز تنباکو به شرکت رژی انگلیسی می پردازد سخنرانی کرد و نهایتا رساله معروف«دخانیه» را به رشته تحریر در می‌آورد.

حکیم محمد هیدجی از حامیان مشروطه مشروعه بوده؛ او به سه زبان ترکی، عربی و فارسی شعر می‌سروده و در اشعارش بالحنی صریح و توام با شجاعت به نقد ناصر الدین شاه و دولت وقت وی می‌تاخته است.

او در سال 1347 هجری قمری در حجره خویش واقع در مدرسه منیریه تهران دار فانی را ودا ع گفت و در نزدیکی حرم مطهر حضرت معصومه(س) به خاک سپرده ‌شد.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از : طراح گریم: شهرام خلج. طراح صحنه و لباس: محمود تقوایی. نویسندگان: ابوالفضل گلفام – محمد رحمانیان. آهنگ ساز: سعید پورعلی. مدیر تولید: شهلا مشتاقی. مجری طرح: موسسه فیلم سازی آبی فیلم.

تدوین فیلم «به وقت رهایی» در مراحل پایانی است و به صورت همزمان صداگذاری و موسیقی این اثر ساخته می شود. این پروژه به سفارش شورای اسلامی و شهرداری هیدج ساخته می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها