امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78698
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه برخی شما را فردی سیاسی می‌شناسند نه فرهنگی و متأسفانه ...

سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه برخی شما را فردی سیاسی می‌شناسند نه فرهنگی و متأسفانه کسانی که در عرصه سیاسی دولت موفق به کسب پست نمی‌شوند، در پایان به عنوان رئیس کتابخانه ملی انتخاب می‌شوند، آیا خط‌مشی سیاسی شما در این کتابخانه نیز لحاظ خواهد شد؟ بیان داشت: همین سؤال جنابعالی نشان می‌دهد که خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و شما از سوابق افراد بی‌اطلاع هستید و این جای تأسف است و یا اینکه این سؤال با انگیزه سیاسی پرسیده شده است که این جزو کارکردهای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس است.

وی اضافه کرد: بنده صاحب 12 جلد کتاب فرهنگی هستم و تاکنون گروه مدیریت فرهنگی ارشد در واحد علوم و تحقیقات، مدیرگروه مدیریت فرهنگی دکترا در علوم تحقیقات و دارای تجربه 180 راهنمایی و مشاوره پایان نامه ارشد دکترا در حوزه مطالعات فرهنگی هستم به گونه‌ای که بیش از 50 مقاله را به نگارش درآوردم و همه آنهایی که با بنده در تعامل هستند، می‌دانند که بنده تمام‌وقت زندگی و عمرم را در حوزه فرهنگی صرف می‌کنم.

صالحی امیری ادامه داد: علاقه‌ام به حوزه سیاسی بسیار ضعیف است و به شدت به حوزه فرهنگی علاقمند هستم.

این مقام مسئول در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا شیفت شب کتابخانه ملی ایران طبق روال گذشته ادامه خواهد یافت؟ گفت: راجع به شیفت شب واقعیت این است که نمی‌خواهیم کار تبلیغاتی کنیم، عملاً اکنون شیفت شب فعال نیست؛ یعنی کتابخانه ملی ایران باز است و به متقاضیان خود خدمات ارائه می‌کند اما ظرفیت این شیفت متأسفانه در شب به طور متوسط حدود 10 نفر است و این ظرفیت با هزینه‌هایی همانند نیروی انسانی، برق، تأسیسات و امکانات در این کتابخانه صورت می‌گیرد، با باز بودن فضای کتابخانه اصلاً تطابق ندارد.

وی افزود: در این راستا باید گفت که ما تصویری برای خدمات‌رسانی به مخاطبان خود آماده کرده‌ایم، اما تقاضا وجود ندارد که آن نیز حق است؛ یعنی معمولاً از ساعت 11 شب تا صبح، زمان استراحت است و از صبح تا 11 شب کتابخانه دراختیار خوانندگان قرار دارد. ما شیفت شب را کماکان باز نگه داشتیم اما به عنوان اطلاع عرض می‌کنم که فاقد متقاضی است.

صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که با صحبت شما به این مهم می‌رسیم که به زودی شیفت شب کتابخانه ملی ایران تعطیل خواهد شد، عنوان کرد: هیچ تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است و در حال مطالعه هستیم؛ یعنی میزان هزینه‌های ما اعم از نیروی انسانی، تأسیسات، برق و غذا بیش از میزان مصرفی است که متقاضیان از آن استفاده می‌کنند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برنامه‌های شما در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چه خواهد بود؟ گفت: ما در نمایشگاه کتاب همانند سال‌های گذشته حضور خواهیم یافت و در آن به معرفی سازمان و معرفی آثار جدید کتابخانه ملی خواهیم پرداخت، اما از مهمترین برنامه‌های این کتابخانه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آن است که معاونان این کتابخانه هر روز در غرفه کتابخانه ملی حضور خواهند داشت و پاسخگوی سؤالات بازدیدکنندگان خواهند بود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها