امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78712
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، کمال شفیعی صبح امروز در کار گاه نقد و بررسی شعر و بزرگداشت سعدی در بیرجند، اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، کمال شفیعی صبح امروز در کار گاه نقد و بررسی شعر و بزرگداشت سعدی در بیرجند، اظهار داشت: امروز ادبیات و شعر ما می‌تواند در موضوع فرهنگ کشور تأثیر شگرفی داشته باشد.

وی با اشاره به جای خالی ادبیات در فرهنگ، تصریح کرد: اساتید فرهنگی باید خوراک فرهنگی برای کشور تهیه کنند چراکه در غیر این صورت بدون شک نسل آینده وامدار و نیازمند دیگران خواهد بود.

اخلاق‌گریزی و ادبیات‌گریزی، معضل نسل امروز

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور  اذعان داشت: نسل امروز نسلی فرهنگ‌گریز هستند و همه مسئولان باید فرهنگ ایرانی و اسلامی را احیا کنند و به نسل‌های آینده تحویل دهند.

شفیعی یکی دیگر از معضلات نسل امروز را خلاق‌گریزی و ادبیات‌گریزی عنوان کرد و گفت: باید طوری در ادبیات کار شود که قرار است کارهای مهم را ادبیات انجام دهد.

وی با بیان این‌که ادبیات نردبانی است برای ترقی بشریت در راستای اهداف متعالی که همان اهداف انبیاء(ع) است، اذعان داشت: همه ما پاسداران ارزشمند ادبیات فارسی هستیم بدون اینکه یکدیگر را بشناسیم و باید از این پاسداری که بردوش گرفته‌ایم به نحو احسن حفاظت و به نسل‌های آینده تحویل دهیم.

معضل ادبیات امروز اخلاق‌گریزی است

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور با بیان این‌که معضل ادبیات امروز اخلاق‌گریزی است، متذکر شد: ادبیات باید کاربردی باشد و اگر اینگونه نباشد باطل است.

شفیعی تأکید کرد: نقطه ضعف ما ایرانیان این است که خومان را کوچک و بیگانگان را بزرگ معرفی می‌کنیم که این امری اشتباه است و باید واقع‌گرا باشیم.

وی بومی‌نویسی را راهکار نجات ادبیات کشور دانست و افزود: یکی از راهکارهای بومی‌نویسی این است که بدانیم برای چه کسی می‌نویسیم.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور اضافه کرد: نخستین مخاطب در نوشتن خودمان هستیم پس باید با واقیعت در حوزه بومی‌نویسی و نویسندگی کار کنیم.

شفیعی با بیان اینکه ادبیات کودک نیز بسیار مظلوم باقی مانده است، یادآور شد: با توجه به اینکه والدین برای کودکان بهترین‌ها را می‌خواهند باید با وارد شدن به عرصه شعر کودک و ارج نهادن به آن، سبب نجات آن شویم.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید ادبیات بروز رسانی شود و استادان ادبیات و کانون‌های پرورش فکری کودکان باید ظرفیت زبان‌ها را شناخته و معرفی کنند.
انتهای پیام/69022/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها