امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78716
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در جشن بزرگ ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در جشن بزرگ بین‌المللی «فاطمه بانوی مهر، ام‌ابیها(س)» که امروز به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، گفت: اینکه قهرمان بزرگ آزاداندیشی و تقوی؛ امام سوم شیعیان حضرت سیدالشهدا (ع) فرمود: «هیهات منا ‌الذله» چرا ذلت از ما به دور است چون که خدا برای ما ذلت را نمی‌پسندد.

وی اظهار داشت: مملکتی که بانوی بزرگ عالم خلقت، الگوی اوست باید زنان این مملکت نیز الگویی برای همه زنان جهان باشند. بنابراین افتخار ما این است که بیت فاطمه (س) جایی است که قلب همه ما برای آن خانه می‌تپد و خداوند متعال در قرآن کریم، عالی‌ترین و برترین خانه، خانه پاکی، خانه‌ای که از آن پاکی می‌جوشد و به همه جهان اهدا می‌شود را خانه حضرت زهرا (س) معرفی می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه به بیان روایتی در خصوص جایگاه خانه امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) پرداخت و عنوان کرد: خلیفه اول از حضرت رسول(ص) سؤال کرد این خانه که نور خداوند در آنجاست، جلوه‌گاه این نور کجاست و مکان و خاستگاه آن به کجا می‌رسد. پیامبر اکرم(ص) فرمود: خانه پیامبران و اوصیاء پیامبر. خلیفه اول دوباره سؤال کرد آیا خانه فاطمه و علی نیز از این خانه‌هاست؟ پیامبر(ص) فرمود: آری خانه علی و فاطمه از این خانه‌ها و بلکه از بهترین خانه‌هاست که نور خداوند در آن جلوه می‌کند و پاکی از آن به تمام جهان افاضه می‌شود.

وی با اشاره به آیه تطهیر خاطرنشان کرد:‌ این خانه، ‌بیتی است که تنها بانوی آن فاطمه (س) است و در این خانه طهارت و پاکی بنیان گذاشته شده تا به تمام جهانیان اهدا شود. از این رو اگر بخواهیم جامعه اسلامی را با یک کلمه وصف و تعریف کنیم باید گفت جامعه اسلامی یعنی جامعه پاک که مرکز و محور آن خانه فاطمه (س) است و فاطمه است که این پاکی را به تمام جهانیان می‌دهد و از دامان ایشان پاکی به تمام جهان سرایت می‌کند و یازده معصوم از این دامان به جهان عنایت شد.

آیت‌الله اراکی گفت: از جمله مشخصه‌های این دامان آن است هر جا که نام پاکی است از این خانه برخواسته و در واقع باید بدانیم اگر امروز نامی از موسی(ع) و عیسی (ع)، پاکی، ارزش‌ها، تقوا، عدالت، راستی، خدمت به خلق و سایر ارزش‌های اسلامی و انسانی وجود دارد همه مدیون خانه فاطمه و دامان فاطمه است.

وی افزود: اگر دامان فاطمه نبود و اگر حسین زینب فاطمه نبود مگر چیزی از تقوا و فقر در جامعه باقی می‌ماند. همچنین ‌اگر امروز نامی از ارزش‌ها برده می‌شود و اگر فضایلی مانند راستی، عدالت و تقوا و پاکی همچنان در جامعه بشری به عنوان ارزش‌های مطلوب و محبوب مطرح است بدهکار دامان فاطمه و وامدار خانه این بانوی بزرگوار است.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: در طول 300 سال بعد از رحلت رسول خدا(ص)همچنان دامان فاطمه بود که ارزش‌ها را به جهانیان عرضه و تزریق کرده است و هیچ خانه‌ای همچون خانه فاطمه شهیدپرور نبود.

وی ادامه داد: بنیانگذار ایثار در جامعه بشریت همین خانه است و اینکه ما فاطمه بزرگ را به عنوان الگو و موجودی که پاکی‌ها در عالی‌ترین شکل و درجه و والاترین مرتبه در ایشان جلوه کرده کسی غیر از فاطمه را نمی‌شناسیم و مقامی جز ایشان در جهان وجود ندارد.

آیت‌الله اراکی اظهار داشت: ‌خداوند از زبان حضرت رسول(ص) می‌فرماید که با رضای فاطمه راضی و با خشم فاطمه خشمگین می‌شود و تنها بانویی که خشمش و رضایش معیار خشم و رضای الهی است حضرت زهرا (س) است.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم سازمان اتحادیه جهانی زنان مسلمان با دبیرکلی خانم طوبی کرمانی در راستای فرهنگ‌سازی و زمینه‌سازی برای پیدایش امت واحده امت اسلامی که محورش رسول خدا (س) و مرکزش خانه فاطمه است، گام‌های بلندی بردارد.

در این مراسم چهره‌هایی همچون علی لاریجانی و آیت‌الله تسخیری حضور داشتند.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها