امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78722
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، در این بازدید که عزت‌الله انتظامی و مجید انتظامی نیز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، در این بازدید که عزت‌الله انتظامی و مجید انتظامی نیز حضور داشتند؛ حسین طاهری ضمن بازدید از بخش‌های مختلف موزه، ساخت این مجموعه ارزشمند را ستود و توسعه سالن‌های تئاتر را در شهر تهران بسیار ضروری و اثرگذار برشمرد.

طاهری در ادامه از همکاری همه جانبه برای انتخاب آثار شاخص به منظور اجرا در تماشاخانه این مجموعه خبر داد و تصریح کرد: توسعه اجرای عمومی آثار نمایشی سرلوحه سیاست‌های ماست ضمن آن‌که دنبال آن هستیم آثار موفق را برای اجرا به شهرستان‌ها نیز اعزام کینم و چرخه‌ بسته اجرا را توسعه دهیم.

عزت‌الله انتظامی نیز از اینکه خانه مسکونی او حالا در اختیار تئاتر قرار گرفته و جوانان به اجرای آثارشان در این محل خواهند پرداخت؛ ابراز خرسندی کرد و افزود: اینجا محل رفت و آمد آدم‌های بزرگ تئاتر و سینما بوده و نطفه اولیه بسیاری از آثار بزرگ سینما در این خانه و از سوی آدم‌هایی چون مرحوم حاتمی، بهمن فرمان آرا، ناصر تقوایی و ... بسته شده است و از اینکه خانه‌ای که زمانی متعلق به من بوده حالا به یک تماشاخانه تبدیل شده و تئاتر در آن اجرا خواهد شد احساس خوبی دارم و به آرزویم رسیده‌ام.

در ادامه این بازدید، محمدمهدی خاتمی مدیر روابط عمومی و مشاور هنری شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، زمان بهره‌برداری این خانه موزه را اواخر اردیبهشت ماه عنوان کرد و افزود: این خانه موزه در زمینی به مساحت 451 مترمربع و در زیربنایی معادل 538 مترمربع از سوی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران بنا شده و طراحی آن را استاد بهروز غریب پور انجام داده است.

وی در ادامه افزود: این خانه موزه دارای بخش‌های مختلفی شامل موزه با زیربخش‌های شهر فرنگ، تماشاخانه، اتاق آئینه، گالری، تابلوی ثبت امضاء و یاگاری وی‍ژه هنرمندان صاحب نام، سالن بلک باکس با 96 صندلی در زیرزمین و کافی شاپ در پشت بام است که عملیات اجرایی آن  اسفندماه 1391 آغاز شد و اواخر اردیبهشت‌ماه سال جاری با حضور چهره‌های مطرح هنری کشور و مدیران ارشد شهرداری تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها