امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78724
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «همایون امیرزاده» مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «همایون امیرزاده» مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تعداد دانشجویان و طلاب ثبت‌نام کننده برای دریافت بن کارت یارانه‌ای در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: تا تاریخ 31 فروردین نزدیک به 220 هزار نفر از دانشجویان و طلاب برای دریافت بن کارت یارانه‌ای ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود:‌ این تعداد متقاضی در مرحله اول ثبت نام مورد حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می‌گیرند. در این مرحله 50 درصد از اعتبار بن کارت‌ها را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین می‌کند. دانشجویان و طلابی که در این مرحله موفق به ثبت نام در سایت tibf.net شده‌اند، می‌توانند بن کارت‌های 60 هزار تومانی خود را در زمان برگزاری نمایشگاه دریافت کنند.

مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت فرهنگی با اشاره به استقبال گسترده دانشجویان و طلاب برای ثبت نام در این مرحله گفت: این حمایت برای هدفمند ساختن یارانه فرهنگی انجام شده است و در مقایسه با سال گذشته از نظر میران اعتبار و تعداد ثبت‌نام کنندگان 20 تا 25 درصد افزایش داشته‌ است. هدف معاونت امور فرهنگی از اختصاص این یارانه‌ها افزایش سرانه مطالعه در کشور، ایجاد عدالت در حمایت‌های فرهنگی، توجه به گروه‌های هدف اعم از دانشجویان، طلاب، اساتید و... بوده است.

امیرزاده درباره احتمال ثبت‌نام از متقاضیان در مرحله دوم گفت: با توجه به اینکه ظرفیت اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرحله اول به سقف تعیین شده رسیده است، دیگر امکان ثبت نام وجود ندارد. البته در صورت مشارکت دیگر نهادها امکان ثبت نام از دانشجویان و طلاب فراهم می‌شود. انتظار داریم سایر نهادها و ارگان‌ها با مشارکت خود در افزایش تعداد دریافت کنندگان بن کارت‌های اعتباری کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه این بن کارت‌های اعتباری در ایام نمایشگاه صادر می‌شوند اما خارج از ایام نمایشگاه نیز اعتبار خواهند داشت.

* تحویل غرفه‌های ناشران دانشگاهی از 3 اردیبهشت

بنابر اعلام کمیته ناشران دانشگاهی این رویداد، ناشران حاضر در این بخش از امروز یک‌شنبه  31 فروردین می‌توانند با مراجعه حضوری فیش اجاره‌بهای غرفه خود را دریافت کنند.

در این دوره بیش از 500 ناشر در بخش دانشگاهی ثبت‌نام کرده‌اند که قرار است در بیش از 450 غرفه در فضای هفت هزار متر مربع و در 9 سالن (از سالن 12 تا 21) نمایشگاه کتاب مستقر شوند.

* برپایی 2 مانور ستاد مدیریت بحران پیش از نمایشگاه کتاب

2 مانور آمادگی در برابر حوادث احتمالی با حضور ارگان‌هایی چون هلال احمر، اورژانس،‌ آتش‌نشانی و امداد و نجات در محوطه مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

هم‌چنین یکی دیگر از جلسات ستاد بحران بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز روز گذشته با حضور اعضا شامل اتوبوسرانی،‌ تاکسیرانی، اداره برق، پخش فرآورده‌های نفتی، اورژانس، هلال احمر و ... با حضور مسئولان اجرایی نمایشگاه،‌ برگزار شد.

* استقرار اولین ایستگاه آتش‌نشانی در نمایشگاه کتاب

 اولین ایستگاه آتش‌نشانی با رسیدن اولین محموله‌های گمرکی به نمایشگاه،‌ در محوطه مصلی امام خمینی (ره) مستقر شد و با نزدیک شدن به ایام برپایی این رویداد، تعداد ایستگاه‌های افزایش خواهد یافت.

اعضای ستاد مدیریت بحران نمایشگاه،‌ هر کدام بر اساس وظیفه خود و با توجه به آماده شدن غرفه‌ها و رسیدن کتاب‌ها به نمایشگاه،‌ در مصلی مستقر خواهند شد.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روزهای 10 تا 20 اردیبهشت 1393 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها