امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78729
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‏الله حسینی‌بوشهری در دیدار اعضای هیئت علمی و اساتید انجمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‏الله حسینی‌بوشهری در دیدار اعضای هیئت علمی و اساتید انجمن مدیریت اسلامی حوزه با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره)  گفت: در زمینه مدیریت اسلامی کار چندانی انجام نشده است و پرداخت به مدیریت به صورت اجتهادی بسیار سخت است.

وی پرهیز از جزمیت در نظریات را از امور ضروری دانست و ادامه داد: استخراج منابع در زمینه مدیریت کار سهل‌الوصولی نیست به ویژه این‌که پیشینه‌ای هم نداشته نباشد.

عضو خبرگان رهبری ایجاد فضای نقد را در زمینه مدیریت مهم برشمرد و افزود: نباید به طور قطع اظهار شود که مثلاً فلان امر حکم اسلام است چراکه شاید نظری صحیح‌تر از نظر اعلام شده وجود داشته باشد.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری خاطر نشان کرد: باید قبل از انتشار نظرات علمی منسوب به اسلام، این نظرات را به علما و صاحب‌نظران عرضه کنید که یکی از سیره‌های علما است که مقالات خود را به صاحب نظران می‎دهند تا چکش‏کاری لازم بر روی آن انجام شود و این کار مانع مناقشات می‌‌شود.

وی با اشاره به تفاوت دیدگاه در استنباط از روایات تصریح کرد: نقد علمی باید در مراکزی همچون انجمن مدیریت اسلامی متداول باشد که امری ضروری است و دیگر مراکز سختی این مرکز را ندارند چراکه استنباط افراد از روایات در زمینه مدیریت متفاوت است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به ویژگی مدیر از نگاه روایات اشاره کرد و افزود: یک مدیر باید روزآمد و در زمان خود برنامه‌ریزی داشته باشد و به همین دلیل باید برای پرهیز از اعمال سلیقه فردی، گام به گام و به تدریج حرکت کرد.
انتهای پیام/2258/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها