امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78741
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 122
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: حضرت صادق‌(ع) فرمود: «هرکه در جوانی قرآن بخواند و با ایمان هم باشد قرآن با گوشت ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: حضرت صادق‌(ع) فرمود: «هرکه در جوانی قرآن بخواند و با ایمان هم باشد قرآن با گوشت و خونش بیامیزد و خدای عزوجل او را با فرشتگان پیغام‌برنده و نیک‌رفتارش رفیق کند و قرآن برای او در روز قیامت پرده و مانعی از آتش باشد و گوید بار پروردگارا هر کارگری به مزد کار خویش رسیده است جز کارگر من، پس گرامی‌ترین عطاهای خود را به او برسان.

فرمود: پس خدای عزیز و جبار دو جامه از جامه‌های بهشتی به او بپوشاند و بر سرش تاج کرامت نهاده باشد؛ سپس به قرآن گفته شود آیا ما تو را درباره این شخص خوشنود کردیم؟ قرآن گوید: بار پروردگارا من برتر از این درباره او میل داشتم؛ پس نامه امان (از دوزخ) را به دست راستش دهند و فرمان جاویدان ماندن در بهشت را در دست چپش گذارند و وارد بهشت شود. پس به او گفته شود: قرآن بخوان و یک درجه بالا برو، سپس به قرآن گویند آیا آنچه تو خواستی به او رساندیم و تو را خوشنود کردیم؟ گوید آری.

حضرت فرمود: هر کس قرآن را بسیار بخواند و با اینکه حفظ آن (بر او) دشوار است؛ آن را به ذهن خویش بسپارد خدای عزّ و جلّ دوبار پاداش آن را به او بدهد».

منبع: اصول کافی، جلد 4 صفحه 405 روایت 4

در ادامه شما را به شنیدن تلاوت ترتیل صفحات 2 و 3 قرآن کریم مشتمل بر آیات 1 تا 16 سوره مبارکه «بقرة» با صدای سه نفر از برترین قاریان قرآن مصری دعوت می‌کنیم.

 

تلاوت صفحه 2 و 3 قرآن توسط استاد خلیل‌الحصری/ دانلود

تلاوت صفحه 2 و 3 قرآن توسط استاد منشاوی/ دانلود

تلاوت صفحه 2 و 3 قرآن توسط استاد عبدالباسط/ دانلود

 

انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها