امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78768
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه گردهمایی معاونان ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه گردهمایی معاونان برنامه‌ریزی فرمانداری‌ها و استانداری‌های سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا یک دهک از دریافت یارانه‌  انصراف می‌دهند، اظهار داشت: بر اساس نظرسنجی‌های به عمل آمده برآورد دولت این بوده که یک دهک انصراف دهند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور درباره میزان انصراف‌ها و تعداد ثبت‌نام کنندگان نیز تصریح کرد: تا ساعت 12 شب گذشته امکان ثبت‌نام و یا انصراف وجود داشت و آمار همچنان تغییر می‌کند؛ از این رو بنده نمی‌توانم عدد یا رقمی را اعلام کنم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره افزایش قیمت‌های انرژی نیز یادآور شد: افزایش قیمت‌های کرایه خودروها با هماهنگی وزارت کشور و سایر دستگاه‌های ذیربط است. متناسب با افزایش نرخ حامل‌‌های انرژی بعد از اعلام شوراهای شهر و تکمیل فرمانداران و اعلام نرخ از سوی مراجع ذیصلاح قیمت‌های جدید در سطح درون‌شهری و برون‌شهری می‌تواند اعمال شود.

شریعتمداری اضافه کرد: در زمان اجرای فاز دوم هدفمندی باید قیمت‌ها ثابت مانده و تغییر جدی نکند تا از مرحله دوم عبور کنیم.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا همه کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند یارانه دریافت می‌کنند، افزود: ثبت‌نام کنندگان یک مرحله را طی کرده‌اند تا وقتی که مورد شناسایی قرار گیرند و به عنوان افراد نیازمند دریافت یارانه محسوب می‌شوند و یارانه دریافت می‌کنند.

رئیس ستاد هدفمندی یارانه‌ها در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال دارد برخی حذف شوند، گفت: افرادی که اعلام نیاز کرده‌اند دولت به آنها اعتماد می‌کند و یارانه می‌گیرند مگر که در طی دوره زمانی در موارد اندک خلاف آن ثابت شود.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا همه ثبت نام کنندگان در اردیبهشت ماه یارانه می‌گیرند، تصریح کرد: بله یارانه دریافت خواهند کرد.

شریعتمداری همچنین درباره تک نرخی یا دو نرخی شدن بنزین نیز یادآور شد: هنوز تصمیم دولت در این زمینه اعلام نشده و امکان دارد تا انتهای هفته مشخص شود.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها از چه زمانی شروع می‌شود، یادآور شد: مرحله دوم از چند ماه قبل آغاز شده است و افزایش قیمت‌ها در برخی حامل‌های انرژی مثل برق و گاز پیش از سال جدید اعمال شده بود؛ فقط 3 قلم کالا یعنی بنزین، گازوئیل و CNG باقی مانده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها