امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78770
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یوسف بن علوی در گفت‌وگو با روزنامه الحیاة که امروز دوشنبه بخش آخر آن منتشر شد، در پاسخ به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یوسف بن علوی در گفت‌وگو با روزنامه الحیاة که امروز دوشنبه بخش آخر آن منتشر شد، در پاسخ به سوالی درباره بحران سوریه و دخالت طرف‌های دیگر از جمله ایران در آن، از موضع جمهوری اسلامی حمایت کرد.

بن علوی در پاسخ به این سوال ادعایی که «ایران در کشتار سوری‌ها سهیم است و از نظام سوریه دفاع می‌کند»، تاکید کرد: [خیر] ایران در کشتار سوریه سهیم نیست. [ممکن است] در بحران سهیم باشد، چرا که طرف‌های خارجی بسیاری در آن هستند [و دخالت می‌کنند]. آیا این [صحبت شما] بدین معناست که چچنی‌ها اجازه دارند وارد سوریه شوند تا در سوریه بجنگند اما ایران اجازه ندارد؟

بن علوی تاکید کرد: این توجیه، مغالطه کردن است. اما اینکه چه شد که اینطور شد؟ ما اینجا از اهمیت حل مشکل صحبت می‌کنیم. راهکار این نیست که به آنان [طرف‌های خارجی] بگوییم [از سوریه] بروید بیرون. چون آنها نخواهند رفت. ما اینجا از اهمیت یافتن راهکارهای سیاسی صحبت می‌کنیم. دیپلماسی می‌گوید تو اینجا جایی نداری پس برو بیرون.
این خبر تکمیل می‌شود..

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها