امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78782
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، رویترز به نقل از شرکت معدنکاری اجاره‌کننده هواپیمایی که هفته گذشته با پرچم آمریکا در فرودگاه تهران به زمین نشست، ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، رویترز به نقل از شرکت معدنکاری اجاره‌کننده هواپیمایی که هفته گذشته با پرچم آمریکا در فرودگاه تهران به زمین نشست، نوشت: این هواپیما حامل نمایندگان تجاری غنا بوده و قوانین بین‌المللی را نقض نکرده است.

نیویورک تایمز روز چهارشنبه گزارش داد که این هواپیما که در تملک بانک یوتا قرار دارد، روز سه شنبه در فرودگاه مهرآباد تهران پارک شده است.

بر اساس گزارش‌ها، این هواپیما در اجاره یک شرکت معدنکاری غنایی بوده است که موسس آن ابراهیم ماهاما، مولتی میلیاردر و برادر رئیس‌جمهور غنا است.

مدیر اجرایی این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد، این سفر با تمام قوانین بین‌المللی هوانوردی مطابقت داشته است.

وی افزود: این هواپیما حامل یک هیئت نمایندگی از نمایندگان تجاری غنایی به ایران بوده که اکنون به غنا بازگشته‌اند.

در این بیانیه آمده است، ما اعلام می‌کنیم که "جان درامانی ماهاما" رئیس‌جمهوری غنا هرگز با هواپیمای مذکور انتقال داده نشده است.

همچنین نیویورک تایمز به نقل از برت کینگ مدیر اجرایی بانک یوتا نوشت که این شرکت هیچ نظری در مورد علت حضور هواپیمای مذکور در این فرودگاه ندارد و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که وزارت خزانه داری این کشور به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد تا مطمئن شود که آیا تخطی از تحریم‌های ایران صورت گرفته است یا نه.

به گزارش فارس، این جنجال‌های رسانه‌ای در حالی ایجاد می‌شود که سخنگوی وزارت خارجه ایران پیش از این اعلام کرده بود که این هواپیما حامل مقامات غنایی بوده است.

همچنین مقامات ایرانی تاکید کرده‌اند که این هیئت غنایی به دنبال پیگیری توافقات به دست آمده میان دو کشور در 2 سال گذشته به ایران سفر کرده‌اند.

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور پیشین ایران در آوریل سال 2013 به منظور توسعه روابط ایران با کشورهای آفریقایی به غنا سفر کرده بود.

انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها