امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78785
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 33
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره آخرین پیگیری‌ها در خصوص سرنوشت نوراحمد نیکبخت دیپلمات ربوده شده ایرانی در صنعا گفت که این دیپلمات در سلامت کامل است.

وی که قرار است به زودی به منظور پیگیری سرنوشت این دیپلمات ایرانی راهی صنعا شود، تصریح کرد که تلاش‌ها برای آزادی نیکبخت ادامه دارد.

حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه اخیرا در گفت‌وگو با فارس از سفر امیرعبداللهیان به صنعا به منظور پیگیری سرنوشت این دیپلمات ایرانی خبر داد و با بیان اینکه مقامات یمنی اعلام کردند که نیکبخت در سلامت به سر می‌برد، عنوان کرد: مقامات یمنی اعلام کرده‌اند که افراد یا جریانی که اقدام به ربایش نیکبخت کرده شناخته شده و عنوان کرده‌اند که مکان و جزئیات آن در دست پیگیری است و به احتمال زیاد در صورتی که شرایط فراهم شود، هیأتی به ریاست حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه به زودی عازم یمن می‌شود تا موضوع را پیگیری کند.

«نوراحمد نیکبخت»، وابسته اداری سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا ساعت 10 صبح یکشنبه 30 تیر ماه 1392 در مسیر منزل به محل سفارت توسط گروهی ناشناس ربوده شد و با اینکه ابوبکر القربی وزیر خارجه یمن این ربایش را محکوم کرد و گفت که دولت صنعا از همه سازوکارهای قانونی برای تحت پیگرد قرار دادن ربایندگان استفاده خواهد کرد، ولی هنوز هیچ تحولی در این زمینه رخ نداده و با گذشت 9 ماه این دیپلمات ایرانی در اسارت به سر می‌برد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها