امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78786
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 20
سید محسن قمصری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت صادرات نفت ایران در ماه‌های اخیر تا حدودی ...

سید محسن قمصری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت صادرات نفت ایران در ماه‌های اخیر تا حدودی افزایش یافته، اما قطعا دو برابر نشده است.

وی افزود: احتمالا خبری که از قول معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت در این باره منتشر شده است اشتباه برداشت رسانه‌ها از صحبت‌های ایشان یا مساله‌ای مشابه آن بوده است.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت تصریح کرد: البته در دولت یازدهم افزایش صادرات نفت داشته‌ایم اما به دلایل شرایط تحریمی نمی‌توانیم میزان افزایش صادرات نفت خام و میعانات گازی را اعلام کنیم.

وی گفت: این نوع اطلاع‌رسانی ممکن است در داخل منجر به افزایش توقعات شود و قطعا در این باره باید با هماهنگی و دقت بیشتری اقدام شود.

قمصری اضافه کرد: ما برای افزایش صادرات نفت اقدامات خاصی انجام داده‌ایم  و میزان افزایش صادرات نفت ما نیز بدون شک از دید ناظران جهانی مخفی نمانده است اما قطعا صادرات نفت ما دو برابر نشده و به این رقم نزدیک نیز نشده است.

وی تاکید کرد: در اعلام این گونه اخبار نباید ناهماهنگی وجود داشته باشد چراکه علیرغم آنکه ممکن است باعث شادی داخلی شود و توقعات را بالا ببرد اما شاخک‌های طرف‌های خارجی را نیز حساس می‌کند و به همین دلیل باید با احتیاط و دوراندیشی بیشتری در این باره اقدام کنیم.

به گزارش فارس، معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت هفته گذشته از دو برابر شدن صادرات نفت ایران در 9 ماه اخیر خبر داده بود.

امور بین الملل شرکت ملی نفت مسئول مستقیم فروش نفت، میعانات گازی و بخشی از فرآورده‌های نفتی ایران مانند نفت کوره در بازارهای جهانی است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها