امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78789
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، رضا ضراب متهم اصلی پرونده فساد بزرگ در ترکیه گفت: تحقیقات در مورد وی با هدف کمک به دیگر شرکت‌های خارجی ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، رضا ضراب متهم اصلی پرونده فساد بزرگ در ترکیه گفت: تحقیقات در مورد وی با هدف کمک به دیگر شرکت‌های خارجی اداره‌کننده تجارت طلا میان ایران و ترکیه صورت می‌گیرد.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای هابر افزود: تعدادی شرکت دیگر وجود داشتند که مبادلات طلای ایران و ترکیه را انجام می‌دادند اما در تحقیقات این پرونده، فعالیت آنها نادیده گرفته شده است؛ آیا این اقدام معنادار نیست؟

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات 17 دسامبر در مورد فساد اقتصادی به منافع ترکیه بیش از وی خسارت زده است.

ضراب اضافه کرد: من برای این مبادلات طلا، 25 میلیارد لیره ترکیه مالیات پرداخت کرده‌ام.

این تاجر ایرانی توضیح داد: من جاسوس ایران یا ترکیه نیستم. من یک تاجر هستم که به اقتصاد ترکیه کمک کرده است. من واقعا تعجب می‌کنم که چرا این اتهامات به من زده شده است.

ضراب که به ایجاد حلقه‌ای برای پرداخت رشوه به مقامات ترک برای کمک به فروش طلا به ایران از طریق بانک دولتی "هالک بانک" متهم است، یکی از متهمان اصلی تحقیقات فساد اقتصادی اخیر در ترکیه محسوب می‌شود.

وی با تکذیب این اتهام که وزیر سابق اتحادیه اروپای ترکیه با دریافت رشوه، برای پدر وی ویزای ایتالیا تهیه کرده است، توضیح داد که هیچ دادخواستی علیه پدرش از طرف هیچ کشور اتحادیه اروپا وجود ندارد.

وی در مصاحبه‌ای جداگانه با روزنامه دیلی صباح گفت: زمانی‌که 20 فیلمبردار به همراه پلیس در صبح روز 17 دسامبر به اتاق خوابش وارد شدند، وی متوجه انجام یک «عملیات ضربت» شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار