امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78801
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین جلسه هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کتاب کودک و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین جلسه هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کتاب کودک و نوجوان صبح امروز دوشنبه اول اردیبهشت ماه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شد.

 برپایه این گزارش در این جلسه محمدعلی مهدوی‌راد به عنوان رئیس و عماد افروغ به عنوان نایب ریس هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کودک انتخاب شد.

همچنین قرار شد جلسات این دو هیات به صورت تجمیعی برگزار شود و در آینده رئیس بخش کودک نیز انتخاب شود. از مجموع دو هیات 18 نفر در جلسه امروز با وزیر ارشاد شسرکت داشتند.

به گزارش فارس، اعضای هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کتاب کودک و نوجوان پس از سه سال با روی کار آمدن دولت یازدهم از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، آقایان احمد واعظی، محمدعلی مهدوی‌راد، محمدتقی سبحانی، رضا مختاری، علیرضا اعرافی، محمود گلزاری، عماد افروغ، علیرضا صدرا، صادق آئینه‌وند، محسن مومنی، علی معلم دامغانی، حسین کچوئیان، مسعود آذربایجانی، مهدی خاموشی، سید مهدی شجاعی و خانم فریبا علاسوند اعضای هیات نظارت بر نشر بزرگسال را تشکیل می‌دهند. به استناد ماده 5 مصوبه اهداف، سیاست‌ها و ضوابط نشر کتاب به عنوان اعضای هیأت نظارت بر ضوابط نشر کتاب بزرگسالان، انتخاب می‌شوند.

همچنین جواد محقق، محسن چینی فروشان، مظفر سالاری، عبدالله حسن‌زاده و مهنوش مشیری نیز اعضای هیات نظارت بر نشر کودک هستند.

طبق ماده 5 مصوب جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1367 و نظر به حساسیت و جنبه‌های خاص کتاب‌های کودک هیات ویژه‌ای با عنوان «هیات نظارت بر نشر کتاب» متشکل از حداقل پنج تن از افراد صاحب نظر و آگاه به امور تربیتی (از دیدگاه اسلامی) و مسایل خاص کتاب‌های کودکان و بزرگسالان تشکیل شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار