امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78812
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جهاد اللحام رئیس «محلس الشعب» (پارلمان) سوریه رسما آغاز روند رقابت انتخابات ریاست جمهوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جهاد اللحام رئیس «محلس الشعب» (پارلمان) سوریه رسما آغاز روند رقابت انتخابات ریاست جمهوری سوریه و ثبت‌نام برای کاندیداتوری در این انتخابات را اعلام کرد، و افزود که روز سوم ژوئن (13 خرداد) روز برگزاری انتخابات در این کشور است.

بنا بر اعلام جهاد اللحام، داوطلبان شرکت در رقابت انتخابات ریاست جمهوری سوریه از فردا سه شنبه به مدت 10 روز وقت دارند تا نامزدی خود را در اعلام کنند.

بر اساس ماده 85 از قانون اساسی سوریه کسانی که تمایل دارند در انتخابات ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کنند باید درخواستی به دادگاه عالی قانون اساسی ارائه دهد و درخواست خود را در این دادگاه به ثبت برساند و همزمان هم یک درخواست کتبی به پرلمان ارائه دهد تا به تایید 35 نمانده برسد.

پیش از این، عمر اوسی عضو پارلمان سوریه به روزنامه الوطن این کشور گفته بود که تا الان اسامی و تعداد نامزدها شناخته شده نیست و افزود که انتخابات ریاست جمهوری در صورت اینکه تنها یک نامزد داشته باشد صحیح نخواهد بود.

از طرف دیگر شریف شهاده نماینده پارلمان سوریه اعلام کرده است که احتمالا تعداد نامزدهای ریاست جمهوری به 3 نفر برسد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها