امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78839
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۵۸
تعداد بازدید: 78
 سیدسجاد موسوی دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره ...

 سیدسجاد موسوی دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه موضوع جنایت‌های انگلیس به ملت ایران در سال‌های گذشته مطرح شد و از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس خواستیم تا نسبت به این موضوعات حساسیت نشان دهند.

وی افزود: در سال‌های 1917 تا 1919 میلادی در حین جنگ جهانی اول دولت انگلیس به صورت عمدی در ایران قحطی ایجاد کرده است به طوریکه با غارت و به آتش کشیدن بازارها و جمع آوری گسترده غلات از ایرن سبب کشته شدن 9 میلیون ایرانی شده است.

موسوی با بیان اینکه موضوع ایجاد قحطی در ایران از سوی کشور انگلیس در کتاب «قحطی بزرگ» نوشته محمدقلی مجد نیز آمده است، گفت: اتاق جنگ نرم که در دانشگاه باهنر کرمان تشکیل شده است با بررسی مراکز اسناد در تهران، اسناد و مدارکی را به دست آورده‌‌ است که بر اساس این مستندات دولت انگلیس عامل اصلی کشته شدن 9 میلیون ایرانی در قحطی آن دو سال است.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: از کمیسیون امنیت ملی درخواست داشتیم تا با بررسی این موضوعات و مطرح کردن مستندات به دادگاه لاهه شکایت کرده و پیگیر غرامت برای کشورمان باشد.

به گفته وی، اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز قول دادند تا این مسئله را از طریق وزارت امور خارجه پیگیری کنند و 3 نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز مسئول پیگیری این مسئله شدند.

موسوی گفت: دشمنان ما مسئله دروغ هلوکاست را مطرح می‌کنند ولی ما از چنین مسئله‌ای گذشته‌ایم.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تا زمان قطع روابط با دولت‌های جنایتکار که همچنان نیز به جنایت‌ها و تحریم‌های غیرقانونی خود ادامه می‌دهند، از پای نمی‌نشیند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها