امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78868
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 57
محمد مجید الشیخ سفیر عراق در تهران در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

محمد مجید الشیخ سفیر عراق در تهران در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعلام کرد که انتخابات پارلمانی عراق قرار است در تاریخ هفتم و هشتم اردیبهشت ماه (27 و 28 آوریل) در 11 شهر ایران شامل تهران، قم، اصفهان، مشهد، کرمانشاه، ارومیه، ایلام، یزد، نقده، شوش دانیال و شیراز برای اتباع عراقی‌ مقیم ایران برگزار شود.

سفیر عراق با بیان اینکه تمهیدات و برنامه‌ریزی منظمی از سوی دولت عراق و ایران برای برگزاری این دوره از انتخابات صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در این دور از انتخابات سه مرکز رای‌گیری در شهرهای بزرگ و دو مرکز در شهرهای کوچک اختصاص داده شده است. 

وی با ذکر این نکته که مسئولان، نهادها و ادارات ایرانی مرتبط با این موضوع همکاری بسیار خوبی در این زمینه با ما داشتند و بسیاری از مسائل را تسهیل کردند، عنوان کرد: در زمینه مسائل لجستیکی و گمرکی توافقاتی با وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و همکاری‌های خوبی در این زمینه داشتند و هیچ مشکلی بحمدالله در این زمینه وجود نداشته و مسئولان ایرانی کاملاً در کنار و همراه ما بودند.

مجید الشیخ با اشاره به اینکه انتخابات در خارج از عراق در روزهای 27 و 28 آوریل 2014 ( 7 و 8 اردیبهشت 1393) برگزار خواهد شد و تمهیداتی برای بیماران، پلیس، پرسنل ارتش و وزارت کشور در نظر گرفته شده که در این روزها آرای خود را به صندوق‌های رای بریزند، افزود: این دور از انتخابات دهم اردیبهشت ماه (30 آوریل) در داخل عراق برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: آرا در همان مراکز رای گیری شمارش و نتایج به کمیسیون انتخابات اعلام و احتمالا چهار الی پنج روز بعد نتایج اولیه اعلام و نتایج نهایی 20 روز تا یک ماه بعد از انتخابات اطلاع رسانی خواهد شد.

سفیر عراق همچنین گفت که مردم عراق تصمیم‌گیران اصلی این دور از انتخابات هستند.

مجید الشیخ در پاسخ به این سؤال که چه استان‌هایی در زمان انتخابات هدف اقدامات تروریستی هستند؟ عنوان کرد: این اقدامات تروریستی ابتدا در استان‌ الانبار صورت گرفت و سپس به شهر فلوجه نیز گسترش یافت. دولت در مقابله با این اقدامات جدی است و در چند روز آینده عملیاتی در فلوجه علیه اقدامات تروریستی انجام خواهد شد.

وی این عملیات را در راستای پاکسازی فلوجه از تروریست‌ها برشمرد.

سفیر عراق به درخواست‌های صورت گرفته از سوی عشایر و مردم شهر فلوجه برای مقابله با این گروه‌ها اشاره کرد و گفت: مردم خواستار دخالت ارتش در این خصوص شدند.

مشروح گفت‌وگوی فارس با سفیر عراق در تهران به زودی منتشر می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار