امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78875
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 38
حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران و عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به ...

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران و عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان اخیر خاتمی مبنی بر اینکه با تمام وجود از

جمهوریت نظام دفاع می‌کنیم، اظهار داشت: ایران اسلامی، نظام «جمهوری اسلامی» است و همانطور که امام فرمود ماهیت آن اسلام و شکلش جمهوری است.

حسینیان باتاکید بر اینکه این دو موضوع از هم قابل تفکیک نیست که برخی بخواهند از جمهوریت و برخی از اسلامیت آن حمایت کنند، افزود: در واقع جمهوری اسلامی یک واحد مطلق و تجزیه‌ناپذیر است و اگر کسی به آن اعتقاد دارد باید از هر دو حمایت کند.

این فعال سیاسی تفکیک بین اجزای نظام را یک اشتباه بنیادین دانست و خاطرنشان کرد: مبنای اشتباهات اصلاح‌طلبان همین بوده است که اجزای نظام را تفکیک می‌کنند.

وی با بیان اینکه این آقایان باید در طول تاریخ انقلاب اسلامی حمایت خود را از جمهوریت نظام نشان داده و از آن دفاع کرده باشند، تصریح کرد:‌ چطور وقتی در انتخابات 88 بیش از 60 درصد مردم به احمدی‌نژاد رای دادند، آنها از جمهوریت دفاع نکردند؟

حسینیان با اشاره به حمایت اصلاح‌طلبان از اقلیتی که خواستار ابطال انتخابات بود و خیابان‌ها را نیز برای خواسته غیرقانونی خود به آشوب کشید، اظهار داشت: آنها چرا آن زمان تسلیم رای مردم نشدند اما در انتخابات 92 چون نتیجه طبق خواسته آنها بود باوجود برتری 7 دهم درصد آراء شکننده رئیس‌جمهور منتخب از جمهوریت دفاع کردند بنابراین ادعای آنها مبنی بر دفاع از جمهوریت یک صحبت بی‌اساس است.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها