امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78878
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در نشست معاونین برنامه‌ریزی ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در نشست معاونین برنامه‌ریزی استانداری‌های سراسر کشور، اظهار داشت: ضعف در حوزه برنامه‌ریزی و فعالیت اقتصادی در منطقه به دو موضوع برمی‌گردد که یکی از این موارد عقب افتادگی تاریخی در کشور است.

وزیر کشور با تاکید بر استفاده از منابع و امکانات تصریح کرد: اگر بخواهیم عقب‌افتادگی تاریخی را اصلاح کنیم باید استان‌های ما دارای هویت باشند و نگاه برنامه‌ریزی، هویت‌یاب، راهبردی، پیش‌برنده و توسعه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به سیاست‌های کلی آمایش سرزمین که مقام معظم رهبری آن را ابلاغ کردند یادآور شد: باید نگاه توسعه‌ای داشت و ذهن خود را به این موضوع درگیر کرد که با چه اقدامات، برنامه و مدلی می‌توان تغییرات اساسی داشته باشیم.

وی با تاکید بر مسئله تجهیز منابع در داخل استان‌ها اظهار داشت: ما مشکل منابع نداریم بلکه مشکل تجهیز و مدیریت منابع را داریم که باید در این زمینه اقدامات کافی صورت گیرد.

وزیر کشور با بیان اینکه حوزه سیاسی و امنیت را نیز در فعال بودن توسعه می‌بینم افزود: باید مسائل حاشیه‌ای را کنار بگذاریم و طرح و برنامه داشته و آینده را ببینیم و به دنبال امنیت پایدار باشیم.
رحمانی فضلی در خصوص ضرورت توسعه پایدار به شهرهایی همچون میرجاوه و توسعه کشاورزی در این مناطق اشاره و تصریح‌کرد: به طور مثال در این منطقه گندم کاشته شد که این کار به امنیت پایدار این محل کمک خواهد کرد.
وی خطاب به معاونین برنامه‌ریزی استان‌ها گفت که هماهنگی های لازم را با تمام ادارات و موسسات استان‌ها و شهرها انجام دهند تا توسعه پایدار در مناطق شکل بگیرد، امیدواریم بخش خصوصی، موسسات و نهادها در یک پکیج توسعه ایران و توسعه متوازن وارد شوند و از ظرفیت‌های توسعه استان‌ها بهره‌گیری شود و ازنخبگان و اهالی تجربه برای توسعه استان ها و بهره گیری از ظرفیت مناطق استفاده کنند.
وزیر کشور در عین حال گفت که بسیاری از مناطق استان‌های ما می‌تواند نقش ملی را ایفا کند و حتی در حد نقش فراملی توان و ظرفیت را دارا هستند.
رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: استان‌هایی نظیر کردستان، کرمانشاه، آذربایجان، خوزستان، خراسان و برخی نقاط دیگر می‌توانند نقش فراملی را انجام دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها