امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78895
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با سالگرد تدفین دو شهید گمنام در بندرلنگه یادواره گرامیداشت بیست و ششمین سالگرد حماسه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با سالگرد تدفین دو شهید گمنام در بندرلنگه یادواره گرامیداشت بیست و ششمین سالگرد حماسه سرداران شهید نیروی دریایی سپاه، شهیدان اسدالله رییسی و اسحاق دارا با شرکت پرشور اقشار مختلف مردم، جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران، جمعی از رزمندگان و فرماندهان نیروی دریایی سپاه و سپاه امام سجاد(ع) و مسئولان محلی برگزار شد.

سردار عظمایی فرمانده کنونی منطقه پنجم دریایی سپاه و یکی از فرماندهان و بازماندگان عملیاتی گروه شهید اسدالله رییسی و شهید اسحاق دارا طی سخنانی حماسه دلاورمردی و ایستادگی این شهدا را گرامی داشت و با اشاره به عملیاتی که منجر به شهادت این عزیزان شد، گفت: در شرایطی که آمریکا از اقدامات صدام برای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی ایران کاملا ناامید شده بود، در خلیج فارس مستقیما وارد عمل شد و دست به اقداماتی زد که شاید خودش بتواند کاری از پیش ببرد و نظام اسلامی را با چالش و شکست مواجه کند.

وی افزود: ایستادگی جانانه و هوشمندانه دریادلان سپاه و همچنین همرزمان ارتشی ما در حوزه خلیج فارس، باعث شد تا معادله این رویارویی هیچ وقت به نفع آمریکا تمام نشود.

عظمایی خاطرنشان کرد: سرنگونی یکی از هلیکوپترهای پیشرفته آمریکایی در جریان حماسه ایستادگی گروه رزمی شهیدان رییسی و دارا، گواه این حقیقت بود که جوانان این ملت حتی با حداقل امکانات جانانه می ایستند و از جان خود گذر می کنند اما زیر بار زیاده خواهی و زورگویی و قلدرمنشی نخواهند رفت.

وی افزود: ما آن روز با کمترین امکانات در برابر تعدی و زیادخواهی شیطان بزرگ ایستادیم و امروز که به همت فرزندان رشید ملت به جدیدترین ابزارها و امکانات پیشرفته دفاعی دست پیدا کرده ایم، حتی خیال تعدی و تجاوز و زیاده خواهی را از مخیله تعدی گران، متجاوزان و زیاده خواهان محو خواهیم کرد.

سردار مارانی فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام سخنران دیگر این مراسم بود که فرهنگ پاسداری را یک نسخه سعادت آفرین و کمال آفرین توصیف کرد و گفت: ما به فرهنگ پاسداری نه از آن منظر نگاه می کنیم که صرفا ناظر به تحقق یک سری اهداف خاص سازمانی باشد.

وی افزود: فرهنگ پاسداری نیاز جامعه بشری و نسخه حیات بخش و سعادت آفرین است که اگر به تمام معنا نمود و تجلی پیدا کند، خوشبختی و سعادت بشریت را در پی خواهد داشت.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) در ادامه با اشاره به برگزاری یادواره سرداران شهید دارا و رییسی گفت: اینگونه برنامه ها در ترویج فرهنگ پاسداری که شهادت منبعث از آن است، بسیار مؤثر است.

وی افزود: تکریم شهدای انقلاب اسلامی و پاسداشت آنان، تکریم کرامت انسان و ارزش های انسانی است.

نمایش میدانی صحنه هایی از مجاهدت، اخلاص و ایستادگی رزمندگان اسلام در طول دوران هشت سال دفاع مقدس، بخشی از این مراسم باشکوه بود که مورد توجه و استقبال شرکت کنندگان در این مراسم قرار گرفت.

در پایان این مراسم و با حضور سردار عظمایی و سردار مارانی از خانواده شهیدان اسدالله رییسی و شهید اسحاق دارا به عنوان دو تن از قهرمانان دریادل سپاه در مقابله مستقیم با آمریکا، تجلیل و تقدیر صورت گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها