امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78898
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس شش تن از نمایندگان مجلس شورای ملی سوئیس به ریاست «لوتسی اشتام» که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند پیش از ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس شش تن از نمایندگان مجلس شورای ملی سوئیس به ریاست «لوتسی اشتام» که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند پیش از ظهر امروز دوشنبه اول اردیبهشت با منصوری آرانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوئیس دیدار و گفت‌وگو کردند.

منصوری در ابتدای این دیدار با اشاره پیشینه خوب روابط ایران و سوئیس و لزوم استقلال رأی دو کشور در مناسبات دوجانبه گفت: هم‌اندیشی و رایزنی مستمر مقامات پارلمانی دو کشور ابزاری مناسب جهت تسهیل روابط دو کشور، رفع موانع همکاری‌های دولت‌‌ها و افزایش درک متقابل ملت‌هاست.

منصوری افزود: در همین راستا گروه دوستی پارلمانی ایران و سوئیس آمادگی همکاری با پارلمان سوئیس جهت ارتقاء سطح مناسبات دو کشور را دارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوئیس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه ممتاز ایران در منطقه و پیشرفت‌های چشمگیر ملی و صنعتی ایران در سال‌های اخیر گفت: با توجه به امکانات صنعتی قابل توجه سوئیس و پیشرفت‌های قابل توجه ایران در بخش‌های مختلف علمی، فناوری و صنعتی بسترهای لازم برای ارتقاء روابط دو کشور وجود دارد که باید مساعی مشترک از این ظرفیت‌ها برای گسترش روابط فیمابین استفاده کرد.

منصوری در ادامه ضمن اشاره به مذاکرات ایران با قدرت‌های جهانی حول مسئله هسته‌ای کشورمان گفت:‌ در هیچ قسمتی از سیاست‌های دفاعی ایران استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی تعریف نشده است و با توجه به فتوای مقام معظم رهبری در خصوص تحریم اینگونه سلاح‌ها، از نظر دینی نیز تولید و استفاده از این سلاح در جمهوری اسلامی ایران ممنوع می‌باشد.

منصوری در پایان ضمن بیان توضیحاتی پیرامون روند تولید، تصویب و تدوین قوانین در ایران، تبادل نظر نمایندگان مجالس دو کشور در زمینه قانونگذاری را در تصویب قوانین مناسب با ارزش و سازنده خواند.

لوتسی اشتام رئیس هیأت پارلمانی سوئیس نیز در این دیدار گفت: ایران کشور بزرگی است که در آینده منطقه نقش موثر و غیرقابل انکاری دارد.

وی افزود: سوئیس همیشه مستقل از پارلمان اروپا و سایر کشورها در مورد مسائل داخلی خود تصمیم‌گیری می‌نماید و در سیاست خارجی خود نیز به اصل احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها احترام می‌گذارد.

لوتسی اشتام بر همین اساس گفت:‌ سوئیس مخالف اعمال تحریم علیه همه کشورها از جمله ایران به بهانه‌هایی مثل حقوق بشر بوده و معتقد است معیارهای هر کشور در این مورد متفاوت از کشورهای دیگر هستند.

در این جلسه عیسی امامی، بشیری، شکرخدا موسوی و عزیزی فارسانی هم حضور داشتند که جداگانه در خصوص مسائل سیاسی و پارلمانی با هیأت سوئیسی به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها