امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78909
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۸
تعداد بازدید: 74
عبدالله دقاق در حاشیه مراسم تجلیل از شخصیت عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین در تهران، در پاسخ به سؤال خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

عبدالله دقاق در حاشیه مراسم تجلیل از شخصیت عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین در تهران، در پاسخ به سؤال خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره تأثیر تغییرات سیاسی و امنیتی در عربستان بر تحولات بحرین تصریح کرد که اکنون انقلاب بحرین دیگر یک پرونده داخلی صرف نیست بلکه پرونده‌ای منطقه‌ای و بین‌المللی شده است.

وی با اشاره به نقش عربستان در حمایت از دولت بحرین تأکید کرد که هرگونه تغییرات سیاسی و امنیتی در عربستان بر پرونده انقلاب بحرین هم اثرگذار می‌شوند.

این مبارز بحرینی با اشاره به اینکه برای حضور در همایش مسیح بحرین به تهران آمده اظهار داشت که انقلاب اسلامی در ایران و انقلاب بحرین دارای نقاط اشتراک زیادی است که اصلی‌ترین آن مردمی بودن،مسالمت آمیز بودن و داشتن رهبری دینی است.

وی افزود: تفاوت انقلاب بحرین با دیگر انقلاب‌های عربی این است که فردی رهبری انقلاب را دارد که می‌خواهد از خون شهدا حفاظت کند که این رهبری توسط یک عالم دینی انجام می‌شود و وجه شباهت دیگر انقلاب بحرین و انقلاب اسلامی ایران است.

دقاق در ادامه با بیان اینکه عدم  وجود رهبری دینی در انقلاب بحرین باعث شده تا این انقلاب مانند دیگر انقلاب‌های منطقه در مصر، لیبی و یمن دزدیده نشود ابراز داشت که انقلاب بحرین حرکتی مردمی،‌بر اساس وحدت ملی، غیرمسلحانه و دارای رهبری است که بر اساس همین ویژگی‌ها انقلاب بحرین پیروز خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار