امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78921
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ایرج خسرونیا در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر تأثیر استرس‌ها در ابتلا به بیماری‌های روان‌تنی مانند زخم معده ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ایرج خسرونیا در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر تأثیر استرس‌ها در ابتلا به بیماری‌های روان‌تنی مانند زخم معده و اثنی‌عشر گفت: یکی از چیزهایی که در کشور مغفول مانده بحث اعصاب و روان است. آمارها نشان می‌دهد که 22 درصد دانشجویانی که وارد دانشگاه‌ها می‌شوند مشکلات روانی دارند.

وی درباره بررسی پرونده‌های پزشکانی که زیرمیزی دریافت یا تخلف کرده‌اند، اظهار داشت:‌ از لیست 14 نفری که مجلس ارائه داده 7 نفر تبرئه و 7 پزشک دیگر در دادگاه بدوی محکوم شده‌اند اما انتظار می رفت مجلس اسامی این پزشکان را اعلام نکند و فقط به سازمان نظام پزشکی اطلاع دهد.

رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام‌پزشکی تصریح کرد: دادگاه در حال رسیدگی فوری به این پرونده‌هاست. متأسفانه هر هفته حدود 4 نفر به تعداد پزشکان متخلف افزوده می‌شود.

وی درباره احکام صادره در این دادگاه‌ها گفت: برگرداندن پول اضافه، توقیف پروانه و بستن مطب جزو احکام صادره در این خصوص خواهد بود و در صورت تکرار تخلف مطب برای همیشه بسته خواهد شد.

خسرونیا از محکومیت یکی از پزشکان و زندانی شدن این پزشک خبر داد و افزود: تا تعرفه‌ها به حد معقول نرسد این زیاده‌طلبی‌ها ادامه پیدا می‌کند. ما به 50 هزار میلیارد تومان بودجه برای درمان نیاز داریم.

وی خاطرنشان کرد: دو مطب در چند روز گذشته به دلیل تخلفات پزشکان آن بسته شده است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها