امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78925
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، داود علیمحمدی ظهر امروز در نشست خبری که در مرکز مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، داود علیمحمدی ظهر امروز در نشست خبری که در مرکز مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قم برگزار شد ضمن تبیین عملکرد یکسال گذشته این مرکز اظهار کرد: از دوسال گذشته وارد کردن بیمارستان امام رضا (ع) به چرخه سلامت در دستور کار قرار گرفت و در این راستا حرکت نرم و آهسته شروع شد.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در استان‌ها به دو قسمت درمان و بیمه تقسیم می‌شوند، افزود: در استان‌ها درمان مستقیم و غیر مستقیم در دستور کار بیمه تامین اجتماعی قرار دارد که درمان غیر مستقیم بیمارستان‌های خصوصی، پزشکان و آزمایشگاه‌های طرف قرارداد را شامل می‌شوند که استان قم در این زمینه پیشرو بوده و از استان‌هایی است که توانسته است بودجه لازم را جلب کند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم ادامه داد: در استان قم شرایطی فراهم آمده است که دسترسی به مراکز طرف قرار داد بیمه تامین اجتماعی دشوار نباشد و در درمان مستقیم نیز به صورتی عمل کنیم که بیمه‌شدگان در کلینیک‌ها رایگان مورد معالجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به میزان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در قم بیان کرد: پیش از افتتاح بیمارستان امام رضا (ع) دو کلینیک و پلی‌کلینیک به 780 هزار مراجعه کننده خدمات ارائه می‌کردند که این درمانگاه‌ها نمی‌توانست به صورت مطلوب پاسخگوی این حجم مراجعه کننده باشد.

علیمحمدی خاطر نشان کرد: در حال حاضر با 798 مرکز درمانی شامل مطب‌های پزشکی، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و ... قرار داد داریم که 40 مرکز از این شمار به مراکز درمانی و بیمارستان‌های خیریه، خصوصی و دانشگاهی اختصاص دارد.

وی راه‌اندازی بیمارستان امام رضا (ع) را مورد توجه قرار داد و گفت: از تیرماه سال گذشته بیمارستان امام رضا (ع) به صورت رسمی وارد چرخه درمان شد و آرام آرام شتاب گرفت و امسال نیز در تلاش هستیم در ارائه کیفیت و کمیت خدمات را افزایش دهیم.

به گفته این مقام مسئول، بیمارستان امام رضا (ع) که اکنون حدود 10 ماه از افتتاح آن می‌گذرد به صوت مطلوب وارد چرخه درمان شده و جایگاه خود را در جامعه سلامت پیدا کرده است به گونه‌ای که تا پایان اسفند ماه سال گذشته بیش از 100 هزار مراجعه کننده را ویزیت کرده است و 3هزار و 500 نفر نیز در این بیمارستان بستری شدند که اکنون این شمار به بیش از 4 هزار نفر رسیده است.

علیمحمدی همچنین از 600 زایمان موفقیت‌آمیز تا پایان اسفند ماه سال گذشته در این بیمارستان خبر داد و تصریح کرد: این شمار تا روز گذشته به 800 زایمان رسید و به صورت میانگین در این بیمارستان روزانه هشت زایمان صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: سال گذشته افتتاح فاز یک این بیمارستان آغاز شد و اکنون فاز 3 این بیمارستان نیز فعال شده و 3 اتاق عمل در حال فعالیت هستند که با تکمیل دو اتاق عمل دیگر فاز 4 این بیمارستان امسال افتتاح می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم اضافه کرد: این بیمارستان در همه روزها پزشک جراح دارد که این مهم با یاری دانشگاه علوم پزشکی استان قم محقق شده است.

علیمحمدی بیمارستان امام رضا (ع) را استرات‍ژیک‌ترین بیمارستان استان دانست و گفت: برای دسترسی آسان به این بیمارستان تلاش‌های بسیاری صورت گرفته و براساس وعده‌های داده شده قرار است شهرداری راهی از کنار منطقه پردیسان به سمت بیمارستان امام رضا (ع) احداث کند تا مشکلات دسترسی به بیمارستان برطرف شود و همچنین مسیری از بلوار زائر تا بیمارستان ایجاد شود که این مسیر در حال ساخت است و 3 کیلومتر تا پایان آن باقی مانده است که امیدواریم در سال جاری این پروژه نیز به پایان برسد.
انتهای پیام/78005/ل40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها