امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78928
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید محمد حسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح بیمارستان خیریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید محمد حسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح بیمارستان خیریه دارالتوحید شهر ری، بیان داشت: ارتقای سلامت از وظایف کلیدی حاکمیت است و در این عرصه قدم‌های بلندی در کشور برداشته شده است.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از خدمات پزشکی در بیمارستان‌های کشور توسط پزشکان خارجی ارائه می‌شد. این در حالی است که امروز ایران اسلامی به قطب تربیت کننده نیروی متخصص عالم در رشته‌های متنوع پزشکی تبدیل شده و در سطح بین‌الملل، صاحب نام و برند است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز مقالات و پژوهش‌های متخصصان ایرانی در اکثر قریب به اتفاق همایش‌های بین‌المللی ارائه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بنیان سلامت جامعه بر تربیت نیروی متخصص جهت ارائه خدمت به مردم نهاده شده است، خاطرنشان ساخت: امروز این سرمایه را در بالاترین سطح ممکن در اختیار داریم و تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران طی 50 سال آینده باید مرجع علمی جهان تبدیل شود با نگاه به این سرمایه انسانی و ظرفیت علمی کشور است.

نماینده مردم تهران، ری و اسلامشهر در مجلس نهم با بیان اینکه در زمینه تأمین هزینه‌های درمانی هنوز به جایگاه قابل قبولی نرسیده‌ایم، اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه بر محورهایی جهت رفع این قبیل مسائل تأکید شده است که به عنوان نمونه می‌توان به برنامه پزشک خانواده اشاره داشت.

ابوترابی‌فرد متذکر شد: در تمام ابعاد زندگی باید به این مهم توجه داشت که منابع همواره محدود است و استفاده ناصواب از آن به ارتقای کیفیت منجر نمی‌شود. متاسفانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جایگاه مطلوبی به لحاظ بهره‌وری از منابع دست نیافته‌ایم و مهمترین دلیل آن، اقتصاد متکی بر نفت است.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی خاطرنشان ساخت: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر بهره‌وری شایسته از منابع و سرمایه است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سلامت مهمنرین نیاز جامعه بعد از امنیت است، به افزایش دو برابری بودجه سلامت در سال جاری اشاره کرد و گفت: امیدواریم بر اساس برنامه پنجم توسعه،70 درصد هزینه‌های سلامت توسط دولت و 30 درصد توسط مردم پرداخت شود. وی با تاکید بر این که دولت و مجلس برای ارتقای سلامت مردم همسو هستند، ابراز امیدواری کرد درآمدهای حاصل از مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها موجب ارتقای سلامت جامعه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها