امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78929
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحیم مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحیم مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان صبح امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در حاشیه بازدید از زندان زنان گفت: ما باید جامعه را به سمت و سویی سوق دهیم که در مواردی که جرایم جزئی است افراد به زندان نروند و فقط کسانی که خط قرمز نظام را زیر پا می‌گذارند زندانی شوند.

وی با اشاره به اینکه تولید زندانی در کشور باید کاهش پیدا کند گفت: تنها جای افراد خطرناک در زندان است.

مطهرنژاد تأکید کرد: در کشور ما برای آزادی زندانیان خیلی خوب پول خرج می‌شود و در گلریزان‌ها دولت و مجلس کمک‌های خوبی می‌کنند اما هیچ کدام حاضر نیستیم به زندانی شغل دهیم.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان با تأکید بر اینکه باید برای بازگشت به کار زندانی تلاش شود گفت: زندانی در دو مقطع به کار نیاز دارد یکی در دوران محکومیت، یکی بعد از رهایی از زندان که متأسفانه در مورد دوم تدبیری صورت نگرفته است.

مطهرنژاد با تأکید بر اینکه حساب خانواده زندانی از خود زندانی جداست گفت: ما نباید از زندان یک تابو درست کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر 60 هزار نفر زندانی در کشور با حقوق و دستمزد کار می‌کنند گفت: ما همین مقدار داوطلب به کار داریم اما متأسفانه از لحاظ امکانات با کمبودهایی مواجه هستیم.

مطهرنژاد از افزایش 10 هزار فرصت شغلی مولد و جدید در زندان‌های کشور خبر داد و گفت: ما در سال 92، 10 هزار شغل جدید را به زندان‌های کشور اضافه کردیم.

وی ادامه داد: همچنین طی دو سال گذشته 4 میلیارد تومان به انجمن حمایت از زندانیان کمک کردیم و از این طریق 40 هزار خانواده زندانی حمایت شدند.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان با اشاره به اینکه این بنیاد با مشکلات مالی مواجه است گفت: بدون شک اگر ما حمایت شویم حتماً مشکلات کمتر خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه گاهی زندانیان تا 600 هزار تومان هم پول می‌گیرند خاطرنشان کرد: بزرگترین کمک به زندانیان زن داخل و خارج کشور توجه به اشتغال آنان است ضمن اینکه در کشور ما یک ریال بودجه برای اشتغال زندانیان وجود ندارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها