امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7893
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۲
تعداد بازدید: 62
امیر هامونی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد علت پایین بودن شاخص فرابورس در شرایطی که بیش از 3 ...

امیر هامونی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد علت پایین بودن شاخص فرابورس در شرایطی که بیش از 3 سال از فعالیت آن می‌گذرد، اظهارداشت: در 3 سال و 7 ماه، شاخص کل فرابورس بیش از 400 درصد رشد داشته است که در نوع خود رشدی بی‌نظیر است.

وی افزود: برخی به عدد شاخص توجه می‌کنند که در مقایسه با شاخص بورس تهران پایین است، در صورتی که مقایسه مناسبی نیست و باید میزان رشد شاخص را مورد توجه قرار داد.

مدیرعامل فرابورس تصریح کرد: آنچه که اهمیت دارد روند بازار سرمایه و میزان رشد شاخص و بازدهی بازار است و فاصله زیاد شاخص بورس با فرابورس به دلیل تفاوت مدت زمان آغاز فعالیت آنها است؛ وقتی شاخص از 100 به بیش از 500 واحد رسیده است قطعا نشان‌دهنده رشد مناسب فرابورس در مدت سه سال است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه در سال جاری عرضه‌های زیادی در فرابورس انجام می‌شود، ارزش بازار در سال جاری چقدر افزایش خواهد یافت، گفت: ارزش بازار یک متغیر است، زیرا از یک طرف شرکت‌ها وارد بازار می‌شوند و از طرف دیگر برخی شرکت‌ها از فرابورس خارج و به بورس می‌روند، بنابراین عدد ارزش بازار برای ما ملاک نیست، زیرا هدف از تاسیس فرابورس ایجاد راهی برای ورود شرکت‌ها به بورس بوده است.

هامونی ادامه داد: در سه سال گذشته شرکت‌هایی مانند پتروشیمی پردیس، همراه اول در فرابورس بوده‌اند که البته همراه اول تا سه ماه آینده به بورس منتقل خواهد شد، با توجه به این مساله نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از ارزش فرابورس تا پایان سال داشت.

وی تاکید کرد: این گونه نیست که وفتی شرکتی به بازدهی مناسب برسد، از فرابورس به بورس منتقل شود، زیرا هم‌اکنون شرکت‌هایی مانند ذوب آهن و پتروشیمی‌ها در این بازار حضور دارند و به بورس نرفته‌اند.

مدیر عامل فرابورس با اشاره به عرضه عمده سهام پالایش نفت شیراز در 29 اردیبهشت، اظهارداشت: پتروشیمی جم و پالایش نفت کرمانشاه برای عرضه‌های اولیه آماده شده‌اند که به زودی در فرابورس عرضه خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که نوسانها و روند نزولی بورس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، گفت: شرایط دو هفته اخیر بازار تحت تاثیر بررسی لایحه بودجه در مجلس قرار داشت و در صورت تصویب نهایی بودجه، بازار می‌تواند به روند گذشته خود ادامه دهد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها