امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78947
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شانزدهمین نشست سالانه دفتر تکنولوژی و انتشارات کمک آموزشی با حضور حجت‌الاسلام ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شانزدهمین نشست سالانه دفتر تکنولوژی و انتشارات کمک آموزشی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در مجتمع فرهنگی رشد تنکابن آغاز به کار کرد.

د‌ر آیین آغازین این همایش دو روزه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس ابتدا میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) را تبریک گفت و سپس به نقش و جایگاه مجلات رشد در تحول بنیادین در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: مجلات رشد، یکی از حلقه‌های تحول در نظام آموزش و پرورش است و این تحول نباید فقط در ظاهر و ساختار باشد بلکه باید در ذهن و افکار دانش‌آموزان تحول ایجاد کرد، که در سند تحول نیز به آن اشاره شده است.

وی افزود: نباید در مجلات رشد خیلی نگاه به گذشته داشت و بیشتر باید از آینده و آرزوها صحبت کرد، زیرا با حفظ شرایط موجود تحولی نخواهیم داشت، بلکه با کندن و رو به جلو رفتن است که تحول رخ خواهد داد.

 معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نام‌گذاری سال 1393 از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) اظهار داشت: همان‌طور که ایشان تبیین فرمودند دستیابی به فرهنگ متعالی و اقتصاد مطلوب با عزم ملی و مدیریت جهادی ممکن خواهد بود؛ یعنی تمام اجزا و دستگاه‌ها و آحاد مردم باید در مسیر اعتلای فرهنگ و اقتصاد کشور گام بردارند و بر همین اساس مجلات رشد نیز یکی از مهم‌ترین ابزار ارتقای فرهنگی به‌شمار می‌رود.

وی به مفهوم مدرسه فردا اشاره کرد و گفت: انتظار ما از مدرسه فردا تنها ترویج و اشاعه مدرسه هوشمند و فناورانه نیست، بلکه تبیین مدرسه فردا با همان مفهومی است که در سند تحول بنیادین اشاره شده است و مدیریت مدرسه، فقط اداره مدرسه نیست، بلکه مدیریت فرهنگی محله نیز است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، گسترده کردن حلقه فکری مجلات رشد را ضروری دانست و تأکید کرد: باید در تولید محتوای مجلات رشد از توانایی‌های همه اندیشمندان، صاحب‌نظران و معلمان صاحب قلم استفاده شود و در مجلات دانش‌آموزی (ویژه سنین کودک، نوجوان و جوانان) راه برای دانش‌آموزان و نوقلمان گشوده شود.

وی از مدیریت محتوای مجلات رشد دانش‌آموزی تشکر کرد و گفت: تنوع مطالب در این مجلات خوب است، اما پرداختن بیشتر به موضوعات مهمی مانند سبک، مهارت‌ها و آداب زندگی، توجه به کارگاه‌‌های قصه‌نویسی، توجه ویژه به دغدغه‌های خاص دختران و نیز توجه به حساسیت‌های ارزشی و فرهنگی با تأکید بر هویت ملی، اسلامی و انقلابی نیز ضروری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار