امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78951
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا ملک زاده، در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشستی با اساتید گروه قلب و عروق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا ملک زاده، در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشستی با اساتید گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به توانایی‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز باید به این سمت پیش رویم که تحقیقات و پژوهش‌هایی را در راستای پیشگیری از بیماری‌های قلب و عروق که آمار بالایی در وقوع مرگ و میر را دارند، انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت برنامه‌های مختلفی در زمینه پیشگیری دارد، گفت: دانشگاه‌ها در اجرای موارد مربوط به پیشگیری نقش موثری دارند و باید این نکته مورد توجه جدی قرار گیرد که پزشک، مسئول سلامت مردم است و نباید فقط به درمان بپردازد.

ملک زاده افزود: شروع پیشگیری و فرهنگ سازی مناسب، همواره توسط افرادی دانشمند آغاز می‌شود بنابراین اعضای هیأت علمی و اساتید باید به این نگرش برسند که هر کدام از آنها در تغییرات تأثیر گذار هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اضافه کرد: در حال حاضر بیماری‌ها به سمت مواردی مانند قلبی- عروقی پیش رفته‌اند و بر این اساس باید در قالب طرح‌های تحقیقاتی مختلفی از جمله کوهورت به آنها پرداخته شود.

وی گفت: داشتن علاقه برای انجام تحقیقات لازم است ولی کافی نیست و باید برای تحقیقات وقت اختصاص داد و به مشاوره با سایر اساتید نیز توجه کرد.

محمدعلی بابایی، مدیر گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این مطلب که متخصصان نباید منتظر بمانند و فقط به درمان بپردازند بلکه باید در زمینه پیشگیری فعال عمل کنند، افزود: مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز با برگزاری سمینارهای ملی و بین المللی و همچنین ایجاد خانه قلب سالم در شیراز با انجام تحقیقات و ارائه خدمات رایگان به مردم، در حال خدمت رسانی و تلاش در زمینه پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی است.

ضرورت پژوهش در زمینه بیماری‌هایی مانند آلزایمر

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به افزایش امید به زندگی، پژوهش در زمینه بیماری‌های مربوط به سالمندی از جمله آلزایمر را ضروری دانست.

رضا ملک زاده در نشست با اساتید گروه نورولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز افزود : استفاده از مطالعات کوهورت می‌تواند زمینه‌ای را ایجاد کند که از مسایل مربوط به بالا رفتن سن از جمله بیماری آلزایمر پیشگیری کرد.

وی اظهار داشت: وجود برج پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مکان مناسبی را برای پژوهشگران فراهم می کند که اساتید گروه نورولوژی نیز باید در این زمینه فعالیت کنند.

ملک زاده گفت: داشتن مرکز تحقیقات موفق، علاوه بر همدلی اعضاء به همکاری با محققان داخلی و خارجی نیز نیازمند است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها