امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78953
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، الهه راستگو در نخستین همایش تجلیل از بانوان جهادگر شهر تهران که عصر امروز با حضور احمد مسجدجامعی به شورای شهر تهران - ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، الهه راستگو در نخستین همایش تجلیل از بانوان جهادگر شهر تهران که عصر امروز با حضور احمد مسجدجامعی به شورای شهر تهران - حجت‌الاسلام طباطبایی استاد اخلاق - شهین‌دخت ملاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری و جمعی دیگر از اعضای شورای شهر برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های حضرت زهرا (ص) اظهار داشت: ایشان الگوی زن مسلمان ایرانی هستند و به معنای واقعی کلمه جهادگر بوند و جهادی گام بر می‌داشتند.

وی تصریح کرد: کار جهادی دارای ویژگی‌های بارز و ستودنی است و باید برای خدا و بدون منت به خلق خدا باشد.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: زنان مسلمان در نقش‌هایی که بر عهده داشتند ایثارگرانه ایفای نقش کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به حضور آنها در دوران دفاع مقدس اشاره کرد.

رئیس ستاد ساماندهی فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد شورای اسلامی شهر تهران افزود:‌ زن در جامعه اسلامی جایگاه رفیعی دارد و در اداره مهمترین نهاد اجتماعی یعنی خانواده مؤثر است.

راستگو ادامه داد: مادران شهدا و جانبازان نمونه بارزی از زنان جهادگر هستند و آنها می‌توانند الگویی برای سایر زنان باشند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران بیان داشت: با شکل‌گیری شوراهای شهر به عنوان پارلمان شهری از سال 87 ستاد سازمان‌های مردم‌نهاد شورای شهر راه‌اندازی شد که با مشارکت زنان فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده است.

وی افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد مسئولیت سنگینی را برعهده دارند و در این زمینه قدم‌های خوبی را در حوزه مشارکت زنان در جامعه برداشته‌اند.

وی با بیان اینکه باید زنان موفق به جامعه معرفی شوند، تأکید کرد: نباید از زنان غرب الگوبرداری کرد چرا که مادران شهدا، جانبازان و ایثارگران الگوهای خوبی برای زنان جامعه هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها