امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78965
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، به تازگی نام جنگ تپه‌ها زیاد به گوش می رسد. این جنگ با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، به تازگی نام جنگ تپه‌ها زیاد به گوش می رسد. این جنگ با جنگهای دیگر تفاوتهای زیادی دارد بویژه اینکه ارتفاعات قلمون در مرز با لبنان است و ارتش سوریه برای محاصره تروریستها و بستن راه بر گروههای مسلح مأموریت بسیار دشواری را در پیش رو دارد. اما با این حال نیروهای پیاده ارتش سوریه توانسته اند پیروزیهای زیادی را در این منطقه بدست آورند.

یکی از افسران ارتش سوریه در این باره می گوید: جنگ تپه ها با جنگ شهری متفاوت است چرا که در شهر، خانه به خانه پیشروی می کنیم اما در اینجا، دشمن بر روی بلندی قرار دارد و همه حرکتهای ما که قصد تسلط بر تپه را داریم زیر نظر دارد. بنابر این باید از تاکتیکهای متفاوت بهره برد.

افسر دیگری خاطرنشان کرد: افراد مسلح بر روی بعضی تپه ها به صورت منظم و حرفه ای مستقر شده بودند. اما ما با پشتکار توانستیم این منطقه را آزاد کنیم.

ارتش سوریه و زره پوشها برای جنگ در فاصله نزدیک برنامه ریزی نشده است اما آنها به سرعت خود را با وضع موجود وفق دادند و بر سختیها پیروز شدند. در این جنگ فاصله زیادی میان زره پوشهای ارتش سوریه با سلاحهای جدید ضد تانک گروههای مسلح وجود ندارد اما با این حال، گروههای مسلح دچار خسارتهای زیادی شده اند.

یکی از افسران ارتش سوریه در این خصوص به المنار گفت: ما پیش از حمله، دشمن را آتشباران می کنیم اما با این حال نیروهای پیاده در درگیریها در برخی مواضع فقط 2یا 3 متر با دشمن فاصله دارند. هر چند گروه های مسلح دارای سلاحهای ضد تانک هستند، اما به علت آتش سنگین ما، تا کنون فرصت استفاده از آنرا نیافته اند.

ارتش سوریه در منطقه قلمون دو هدف مهم دارد نخست ضربه زدن به پایگاه های گروه تروریستی جبهه النصره و آزادی شهرها و روستاها و تثبیت حضور نیروهایش در مناطق آزاد شده و دوم بستن راههای کمک رسانی به گروه های مسلح.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها