امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78969
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «موسی ابو مرزوق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس صبح امروز (دوشنبه) از مصر و از طریق ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «موسی ابو مرزوق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس صبح امروز (دوشنبه) از مصر و از طریق گذرگاه مرزی رفح برای دیدار با هیأتی از سازمان آزادیبخش فلسطین وارد غزه شد.

قرار است، هیأتی از سازمان آزادیبخش فلسطین فردا (سه‌شنبه) از رام الله وارد نوار غزه شود و با مسئولان حماس در نوار غزه درباره اجرای مصالحه و توافق بر سر تشکیل دولت توافق ملی گفت‌وگو کند و موعد برگزاری انتخابات ریاستی و قانونگذاری و مجلس ملی فلسطینیان را مشخص کند.

این هیأت سازمان آزادیبخش فلسطین متشکل از 5 نفر است که عبارتند از عزام الأحمد، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و مصطفى البرغوثی، دبیرکل ابتکار فلسطینی و بسام الصالحی دبیرکل حزب مردم فلسطین و جمیل شحاده دبیرکل جبهه عربی فلسطینی و منیب المصری، بارزگان مصری.

این هیأت همچنین قرار است، روز پنج‌شنبه برای شرکت در نشست‌های مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین که از هفته آینده آغاز می‌شود، به رام الله باز گردد و حاضران از نتیجه نشست با رهبران حماس آگاه کند.

مصطفى البرغوثی در این خصوص تاکید کرد که رژیم صهیونیستی تاکنون اجازه ورود از گذرگاه «ایرز» به نوار غزه را نداده و اگر این ممنوعیت ادامه یابد، مجبور به ورود به نوار غزه از طریق مصر خواهیم بود.

وی افزود: دیدارهای ما در غزه تنها به دیدار با مسئولان و رهبران حماس منتهی نمی‌شود، بلکه رهبران تمام نیروها و گروه‌های فلسطینی را در بر خواهد گرفت.

از سوی دیگر یحیی ابوموسی تصریح کرد: مشارکت ابو مرزوق در این دیدارها امری منطقی است چون وی مسئول پرونده آشتی ملی در داخل جنبش است.

موسی تاکید کرد که قصد داریم، ماموریت این هیأت را با موفقیت همراه کنیم و به اختلافات پایان دهیم و دیدارها بر نحوه اجرای آشتی ملی و راه‌های تقویت ملی‌گرایی فلسطینیان متمرکز است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار